„Po podzimu, kdy jsme skončili v tabulce své skupiny pátí, jsem,nejen já, nepochyboval, že se dotáhneme v jarních odvetách ještě výš, na třetí, popřípadě čtvrtou příčku. Nestalo se tak,“ uvedl Mrázek.

Proč to podle vás nevyšlo?
Protože nastalo sebeuspokojení. Někteří kluci se patrně domnívali, že lepší výsledky přijdou s jakousi setrvačností samy.

To je i názor kapitána Richarda Margoliuse, bývalého ligového hráče, odchovance Sparty, který se chtěl víc než moc rozloučit s týmem vítězstvím?
Bohužel, v tomhle ohledu mu mančaft k naplnění očekávání příliš nepomohl. Snažil se pro to udělat maximum sám. Zejména po přestávce, v koncovce, ale ani jemu se ze tří dobrých možností nepovedlo skórovat. Jinak jsme spolu domluveni, že společně povedeme naši rezervu a v případě nouze nejvyšší, že by ještě zaskočil i v divizním „áčku“.

Do jaké míry se negativně promítlo po stránce psychické i herní odvolání u týmu oblíbeného kouče Zdeňka Andrlíka?
Kouč Andrlík skutečně uměl s kabinou pozitivně, ale i kriticky komunikovat. Nicméně k jeho odvolání došlo ne z těchto, ale jiných objektivních důvodů, které ani s odstupem půl roku nebudeme medializovat.

Jeho nástupce Jan Vlček je prý kormidelníkem jiného ražení?
Potřebuje větší prostor. A já stejně jako mužstvo o něm od Richarda velmi dobře víme, že je odborníkem na správném místě. Nepochybuji, že výsledky jeho systematické práce přinesou v budoucnosti ovoce, dobré, v podobě psychické pohody, herní kvality, ale i solidního umístění v ročníku 2009 - 2010.

Na jaře jste v několika střetnutích zbytečně klopýtli, zejména v tom posledním s kladenskou rezervou?
Nešlo pouze o ztrátu herní koncentrace, ale i něco víc.

To víc byste konkrétněji pojmenoval jak?
Tak, že nastalo to, co jsem už prezentoval v úvodu našeho ohlédnutí: v nebezpečném sebeuspokojení drtivé většiny hráčů.

Hovoří se o tom, že se Český Brod bude v letní pauze na několika postech vyztužovat?
V této fázi by bylo předčasné a hlavně nediplomatické o konkrétních posilách hovořit - nejen z těch diplomatických důvodů. Konkurence nespí. Pečlivě si hlídá a „ošetřuje“si to, co se u potencionálních soupeřů děje nového.

Váš klub se také může chlubit tím, že vychoval několik kvalitních fotbalistů. Jedním z nich je i brankář Kratochvíl, který odešel do pražských Bohemians, aby vzápětí odešel na hostování do týmu SK Viktorie Jirny?
Vzhledem k tomu, že máme v bráně jistotu v Honzovi Sovovi, jsem přesvědčen, že Kratochvíl dostal nejen ze strany Zdeňka Pačese (jeden ze sponzorů českobrodského klubu – pozn. red.) velkou šanci prosadit se mezi prvoligovou elitou, pokud mu vydrží nejen jedna ze zásadních vlastností, kterou je pracovitost. O skromnosti je v jeho případě zbytečné hovořit.

Kdy začínáte přípravu na novou sezonu?
První trénink je v úterý 14. července.

(Mojmír Strachota)