Mohl byste v krátkosti zrekapitulovat svou dosavadní hráčskou kariéru?
Zatím jsem prošel několika pražskými prvoligovými kluby. Začínal jsem ve Spartě, potom jsem hrál za Viktorku Žižkov, za Bohemku, ale nejdelší dobu jsem působil ve Spartě a i v současné době jsem stále jejím hráčem. Do kádru hlavního mužstva jsem se ale nedostal, takže teď jezdím po různých hostovačkách. Už v dorostu jsem hrál za Příbram a potom za Amužstva jsem kopal hlavně druhou ligu. Naposledy půl roku za Spartu Krč a teď jsem přišel na zimní přípravu sem do Kolína.


S jakými ambicemi přicházíte do Kolína? Co byste zde chtěl dokázat?
Chtěl bych tady hlavně hrát, získat pravidelný zápasový rytmus a samozřejmě pomoct mančaftu k lepšímu umístění v tabulce. Záleží ale samozřejmě na trenérovi a mé momentální formě. Uvidíme, jestli se mu budu hodit do sestavy, jestli mě někam zakomponuje.


Na jakém postu se vám nejlépe hraje?
Zatím jsem vždycky hrál krajního záložníka. Buď pravého nebo levého. Lépe se ale asi cítím na levém kraji zálohy, kde se častěji dostávám ke střele. Prakticky je mi ale jedno, kde budu hrát. Rád vypomůžu tam, kde mě bude potřeba.


Jaké jsou vaše první pocity z kolínského působení?
Zatím je to tady skvělý, parta je dobrá, mančaft šlape. Základní sestava týmu se dává pomalu dohromady, tak uvidíme, jestli se do ní vejdu. Jinak co se týká zázemí klubu a party v kabině, tak si nemůžu stěžovat, všechno je dobrý.


Kolik jste do této doby odehrál za Kolín zápasů?
Hráli jsme od začátku přípravy deset zápasů, ale já jsem asi na čtyři chyběl, protože jsem měl zranění a potom jsem byl nemocný. Takže jsem tady zatím odehrál šest zápasů.


Jak po těch šesti utkáních hodnotíte tým? Jaké má slabiny a přednosti?
Tak slabinou je určitě koncovka. V tomhle ohledu se klukům zatím moc nedaří. Hrajeme dobře, vytváříme si šance, ale nedokážeme je proměňovat. Na tom budeme muset určitě ještě zapracovat. A jako největší přednost bych viděl to, že je tady výborná parta, všichni táhnou za jeden provaz, jeden to bere za druhýho, dokážeme se zastoupit, když je potřeba, můžeme se na sebe navzájem spolehnout. Myslím si, že se naše hra může do hlavní sezony ještě zlepšit. A když budou kluci proměňovat větší procento šancí, když budou dávat góly, tak půjdeme určitě nahoru.


Jak se vám hrálo proti pražské Dukle? Podmínky asi nebyly ideální? Sníh, mráz…
Dneska se mi rozhodně moc dobře nehrálo, protože jsem měl úplně zmrzlý nohy (smích). Ale se zápasem je určitě spokojenost. Hráli jsme s Duklou, která hraje druhou ligu, vyhráli jsme, dařilo se nám dávat góly… Takže za dnešek určitě spokojenost.


Co byste chtěl ve fotbale dokázat dál? Máte nějaké plány do budoucna?
Když budu pravidelně hrát a budu mít formu, tak bych si chtěl určitě zahrát první ligu. Moje budoucnost ale v této chvíli samozřejmě záleží na mnoha okolnostech. Musí mi to jít, musím být zdravotně v pořádku atd. Zatím se soustředím na nejbližší zápasy.

(Petr Sýkora)