Libodřice - Rožďalovice 5:2

Po dvou porážkách libodřičtí hráči konečně bodovali naplno. Naopak pro jejich soupeře Rožďalovice, které ještě loni hrály I. A třídu, to byla první prohra v novém ročníku.

Libodřice zvítězily především díky první půli, která skončila 5:2, což byl i konečný výsledek.

Už v 7. minutě pálil do černého M. Potůček, jenž využil chyby hostující obrany. První střela hostů v zápase znamenal i jejich první gól, kdy se prosadil Mašinda. Poté už začali jasně úřadovat Libodřice. Ve 25. dával na 2:1 opět M. Potůček. Chvíli nato ve 28. zvyšoval na rozdíl dvou branek Pěkný, ten prošel obranou Rožďalovic jako nůž máslem. Ve stejné minutě se prosadil i Vyskočil a rázem to bylo 4:1. Ve 34. se sice podařilo rožďalovickému Ottovi zkorigovat, ovšem ještě do poločasu využil hrubky brankáře Hampla libodřický Vyskočil.

Poločas tedy skončil divokým výsledkem 5:2. Ve druhé půli měli více míč na kopačkách hosté. To jim však nebylo nic platné. Díky tomu Libodřice berou premiérové tři body. ,,Potřebovali jsme už nutně bodovat, což se nám podařilo. Hráli jsme dobře, zejména co se týče hry dopředu. Dali jsme brzy góly a ve druhé půli jsme si hlídali výsledek, abychom už o výhru nepřišli. Dneska jsem rozhodně spokojen. Útočná hra byla výborná,“ uvedl Vladimír Pěkný, libodřický stratég.

,,Nezachytili jsme začátek. Dost nám také nevyhovovalo úzké hřiště, o tom jsme však věděli. Dnes to pro nás bylo velmi nepovedené utkání. Především směrem dozadu, kde jsme dělali hrubé chyby a byli jsme nedůrazní. Takto prostě dále hrát nemůžeme, protože soupeři to budou trestat. Doufám, že se to do příští zlepší a předvedeme lepší výkon,“ nechal se slyšet kouč Rožďalovic Milan Švábenský.

Branky: 7. a 25. M. Potůček, 28. a 44. Vyskočil, 28. Pěkný - 13. Mašinda, 34. Ott. Rozhodčí: Tylchert. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 5:2.
Libodřice: Polák - Renč, Pavlík, Bálek, Mojžíš - J. Potůček (46. Illič), Pěkný, Kutil, Sojka (60. Matoušek) - Vyskočil (84. Šafránek), M. Potůček.
Rožďalovice: Hampl - Havlík (67. Kozák), Sporyš (60. Musil), Pavel, Blažek - Pulda (55. J. Veselý), J. Nechánský, Hojsák, Najmon - Mašinda, Ott.