Liblice - Rostoklaty 5:0

Debakl 5:0 uštědřily domácí Liblice Rostoklatům v souboji o první místo v tabulce 3. B třídy. „Musím říct, že soupeř byl lepší, ale debakl pět nula jsme si rozhodně nezasloužili,“ přemítal po zápase trenér Rostoklat Ladislav Kubelka.

Kdo dorazil na zápas pozdě, tak nestihl úvodní gól zápasu. Již ve třetí minutě totiž liblický rychlík Moravec vyzrál na Kubelku v bráně Traverzy Rostoklaty a stadion vybuchl nadšením poprvé. „Rychle jsme se ujali vedení, pak jsme ale začali trochu zmatkovat. Hosté z toho vytěžili dvě sporné situace,“ připomněl trenér Liblic Petr Samek dva okamžiky, ve kterých hostům příliš nepřálo štěstí, nebo možná sudí. „Mám takovou určitou křivdu v srdci z prvního poločasu,“ vzpomněl si i trenér Rostoklat.

První sporná situace byla na hřišti k vidění již v desáté minutě, kdy Rostoklatští rozehráli roh a Nekolný ve vápně mezi nepřipravenými soupeři poslal míč až do liblické branky. „Dali jsme regulérní gól z rohu, který pro mě z nepochopitelných důvodů nebyl uznán,“ lamentoval po zápase Ladislav Kubelka. Jiného názor byl ale domácí trenér. „Rozhodčí jim říkal, aby počkali, což bylo z gesta jasné,“ komentoval. Stav utkání v tu chvíli zůstal i přes veškeré protesty nezměněn.

Druhou šanci na vyrovnání měli hosté o pět minut později, kdy míč už směřoval do brány. Těsně před brankovou čarou se jej však podařilo liblickým ve vzduchu zastavit a poslat ho mimo brankovou konstrukci. „Domácí hráč zahrál rukou. Měla následovat červená karta a penalta pro hosty,“ mínil po zápase Kubelka. Realitou však zůstal i po této situaci stav 1:0 pro domácí.

Do konce prvního poločasu se ale přeci jen skóre změnilo, ovšem ve prospěch domácích Liblic. Tentokrát gólmana hostů překonal domácí Jaroslav Poula. Dvoubrankový rozdíl byl pro Rostoklatské varováním, a tak už v závěru prvního poločasu mnohdy bránili ve vápně své branky v deseti lidech.

Po příchodu z kabin nabralo utkání spád, a to jak na hřišti, tak v hledišti. Diváci povzbuzeni dvěmi spornými situacemi z poločasu prvního dávali rozhodčímu jasně najevo své nesympatie. „Chápu jejich rozhořčení, mohlo to třeba vypadat jinak, ale myslím si, že na nás jak fyzicky, tak technicky a i fotbalově neměli,“ shrnul po zápase liblický kouč Petr Samek.

Příkladem mohla být situace již ze závěru prvního poločasu, kdy domácí Moravec proběhl s míčem téměř přes celé hřiště a s každým krokem se vzdaloval hostujícímu hráči, který ho stíhal. Hráčům Travezry se ho podařilo zastavit až na hranici pokutového území, ovšem jen za cenu nedovoleného zákroku. „Každopádně musím říct, že soupeř byl lepší, ale debakl pět nula jsme si rozhodně nezasloužili,“ uznal po zápase trenér hostí.

Domácí fanoušci mohli po zápase odcházet domů spokojeni, jejich tým porazil hosty z Rostoklat 5:0, když se za Liblice v druhé půli trefili Zich, Moravec a Sedláček. Po konci zápasu museli cestou ze hřiště hlavnímu rozhodčímu utkání asistovat i pořadatelé, protože někteří diváci, mnohdy posilnění alkoholem, si s ním způsob řízení zápasu chtěli vyříkat z očí do očí.

Branky: 3. Moravec, 42. Poula, 68. Zich, 71. Moravec, 77. Sedláček. Rozhodčí: L. Hrdlička. ŽK: 2:4. ČK: 0:1. Diváci: 110. Poločas: 2:0.
Liblice: Černý - Fott (65. Bubník), Sedláček, Poula (60. Psutka), F. Řípa, - Moravec, Kovačka, Vávra, Hrstka (45. Schovanec) - Lanc, Zich.
Rostoklaty: Kubelka – Šperlich, Kliment, Čabrádek, Cenigr (72. Venel) – Šrail (72. Nikolovski), Kubelka (36. Hovorka), Nekolný, Krajník – Kmoch, Menšík.