Fotbalisté Kolína pod vedením bývalého obránce Liberce Bohuslava Pilného nastoupí v úterý ve 2. kole Ondrášovka Cupu od 17.00 hodin proti aktuálně sedmému týmu Gambrinus ligy. „Myslím si, že k žádnému zázraku nedojde. Liberec se na toto utkání připraví jako kdyby to byl mistrák. Z tohoto pohledu si moc velké šance nedáváme. Rozdíl v kvalitě obou kádrů by měl být znát. Naší výhodou může být fakt, že od nás nikdo nic velkého nečeká,“ uvedl kouč Kolína „Bogas“ Pilný.

Jeho tým čeká těžký oříšek. Do Kmochova města zavítá tým, který v posledním kole nejvyšší soutěže porazil Ostravu 4:1.
Kolín do utkání nastupuje z pozice pátého týmu divizní skupiny C, který v posledním kole uhrál cennou remízu na půdě vedoucí Velimi.

To jsou pozitiva. Negativa ale převyšují. Například Zdeňka má pořád problémy se zlomeným nosem. Navíc Jiří Biško bude stát kvůli červené kartě. „I když ho to nějakým způsobem limituje, Zdeňka určitě bude chtít nastoupit. Biško si alespoň odsedí stopku a měl by být připraven do mistrovských bojů,“ objasnil Pilný. „Jinak těch variant moc nemáme. Náš kádr je omezený,“ dodal Pilný.

A právě pro něj by měl mít duel zvláštní příchuť. Vždyť se s Libercem v sezoně 2002 stal mistrem ligy, navíc nastoupil v evropských pohárech, kde bojoval třeba proti Lyonu, Dortmundu nebo AC Milán. V týmu působil například s Holeňákem, Hauzrem, Papouškem, Nezmarem nebo Štajnerem. „K žádnému hecování ale nedošlo. Spíš jsem jsi volal s klukama z béčka,“ přiznal Pilný.

Kolín bude mít v utkání dvojí motivaci. Předně porazit elitní tým nejvyšší soutěže a také přilákat do ochozů co nejvíc fanoušků. „Vzhledem k tomu, že jich k nám moc nechodí, tak by pětistovka byla dobrá. Krásných by bylo tisíc lidí. Uvidíme. Počasí nemá být zrovna příznivé,“ podotkl Pilný.

Příznivci fotbalu mají opět možnost vidět kvalitní celek z první ligy. V historii pohárových duelů přijely do Kolína takové celky jako Sparta, Bohemka nebo Mladá Boleslav. Zrodí se poprvé překvapení nebo postoupí opět velký favorit?