„S výsledkem jsem spokojený, protože Liberec měl hodně šancí,“ uvedl trenér Kolína Bohuslav Pilný. „My jsme v první půli hráli moc ustrašeně, ale po změně stran už to bylo lepší a byly tam z naší strany docela dobrý věci. Musíme ale taky vidět, že Liberec po druhém gólu trochu polevil,“ dodal.

„My jsme chtěli to utkání odehrát tak, abychom si vytvářeli šance a abychom postoupili a to se nám podařilo. Ale těch zahozených šancí bylo dost a příště si v koncovce musíme počínat důrazněji. Domácí se ukázali jako bojovný tým. Pro nás to byl užitečný zápas,“ řekl po utkání kouč Liberce Josef Petřík.

Jeho tým od začátku jasně ukazoval, že nepřijel jenom na výlet. Během utkání si vytvořil několik dobrých příležitostí, z nichž ale využil jenom tři. Všechny góly ale byly parádní, především ty dva poslední.

První vstřelil po centru Štajnera hlavou Dejmek. Druhý už přidal český reprezentant sám. Populární „Štajny“ obešel čtyři protihráče, ve vápně si narazil s Keričem a nedal Čižinskému šanci. Třetí branku vstřelil Gecov, který krásnou střelou pod břevno z hranice šestnáctky využil nabídky od střídajícího Zemana. „To byl krásný gól. Bylo vidět, že u toho přemýšlel a dal to pohotově placírkou,“ uznal divák Kamil Machurka.

Ale i Kolín se mohl radovat. Jenomže střelu Biška a poté Kubáta Hauzr zneškodnil.

Branky: 21. Dejmek, 63. Štajner, 88. Gecov. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: Třešňák (K). Diváci: 840. Poločas: 0:1.

FK Kolín: Čižinský – R. Biško, Zdeňka, Franc, Mach – Holub (46. Kubát), Michálek, Třešňák, Čapek – Kocourek (65. Horejc), Volavka (78. Jirků).

Liberec: Hauzr – Gebre Selassie, Holeňák, Dejmek, Fleišman – Vácha, Štajner, Gecov, Bosančič (74. Liška) – Kerič (80. Zeman), Nezmar (63. Vojta).