Neratovice – Kouřim 4:2

Až příliš se spolehli kouřimští hráči na pomezního asistenta, že zvedne praporek, ten situaci vyhodnotil jinak a Kouřim od dvanácté minuty prohrávala. A ještě jednou se zlobili, tentokrát na rozhodčího, ani ten ovšem na jejich protesty nebral zřetel a penaltu nepískal. Domácí byli před pokutovým územím Kouřimi aktivnější a přidali další dvě branky ze standardních situací. Z hranice pokutového území poslal nehybnému a tentokrát nejistému Havránkovi pozdrav k tyči Mráz, po Skalického chybě a následném zatažení za záchranou brzdu se z penalty nemýlil Novák. Kouřim ale žila, pokutový kop se prováděl i na druhé straně, pravidelný exekutor Martin Snížek stanovil poločasový výsledek na 3:1. Škoda, že krátce před touto situací v dobré příležitosti branku přestřelil. Už to vypadalo, že domácí bez větších potíží udrží výsledek, ještě dokonce nastřelili tyč, ale M.Snížek svou druhou brankou dal zápasu nový náboj. Než se stačilo utkání ještě více zdramatizovat, Havránek neudržel míč po Maleňákově rohovém kopu, zkrotil ho až za brankovou čárou a čtvrtá branka vzala kouřimským definitivně vítr z plachet.
„Proti Kouřimi se nám daří. Myslím si, že to byl dobrý fotbal, konečně se nám podařilo vstřelit i více branek, ke čtvrtému nám samozřejmě pomohl kouřimský brankář. Přiznám se, že od lídra soutěže jsem čekal lepší výkon. Souboj s prvním mužstvem nás motivoval a podali jsme solidní výkon. Naším cílem je skončit do pátého místa, tato skupina je určitě silnější, než skupina, ve které jsme hráli v loňském roce,“ řekl k utkání neratovický trenér Jiří Kafka.
„Myslím si, že jsme hráli vyrovnanou partii, bohužel jsme prohospodařili první poločas a darovali soupeři i branky. Brankář a někteří další hráči neměli dnes svůj den, udělali jsme v utkání příliš chyb. Na výhru to asi nebylo, ale kdybychom přistoupili k prvnímu poločasu jako ke druhému, vezeme bod,“ řekl trenér Koumi řiJiří Mašata.

Branky: 12. a 89. Maleňák, 34. Mráz, 38. Novák z PK – 41. a 76. M. Snížek (1 z PK). Rozhodčí: Prokeš. ŽK: 5:5. Diváci: 100. Poločas: 3:1.

Kouřim: L. Havránek – Kaše (79. Šimonovský), Lapáček, Skalický, J. Snížek – Dvořák, Dušek, Pokorný, M. Snížek, Kapic (69. Vízek) – Novotný (91. M. Havránek).

Neratovice: Zavadil – Zeman, Mráz (46. Máca), Stanislav, Pajkrt – Novák, Drahorád, Maleňák, Müller (91. Turna) – Nezbeda , Kudela (65. Palanský).

(Miloslav Kapic)