Kouřim – Bakov nad Jizerou 1:4

Kouřim měla slušné procento střelecké úspěšnosti, ze dvou ohrožení branky soupeře, obě byly z přímých kopů, vydolovala jednu branku hlavou Pokorného. Co to ale bylo platné, když hosté odcházeli do kabin před druhým poločasem s jednobrankovým náskokem. Nejprve kouřimská obrana ponechala Zajíčkovi neuvěřitelně prostoru a času, v druhém případě na něj zapomněla zcela. Bakov si své střelecké úspěchy rozložil rovnoměrně do obou polovin zápasu a také zbývající dvě branky byly ve stejné režii. Chyba obrany a úplně volný hráč. Hosté byli blízko pátému úspěchu, Polák ale Beranovi pokutový kop zneškodnil. Domácím nelze upřít snahu, ovšem Bakov, průměrné mužstvo středu tabulky, bylo nad její současné možnosti. Kouřim tak ani v devátém utkání za sebou nezvítězila a v této nelichotivé šňůře získala pouhé dva body za nerozhodné výsledky.
„Jeli jsme sem bodovat protože víme, že Kouřim je v útlumu. Postavili jsme to na obraně s tím, že se budeme snažit dát rychlý gól a to se nám podařilo. Také my máme problémy, v kombinaci, v zakončení, viz dnešní penalta. Oproti loňskému podzimu se nám vyhnula zranění a proto se držíme v klidném středu. Všechno teď směřujeme ke zkvalitnění mužstva a činnosti před podzimem,“ řekl po utkání trenér Bakova Ladislav Špringer.
„Bakov vyhrál zaslouženě, ne že by nás vyloženě přehrál, ale proměňoval svoje šance. Já už se těším na jednu věc, a to na konec sezony. Musíme pracovat na příchodu hráčů, ale to je otázka, která se bude teprve řešit,“ řekl trenér Kouřimi Jiří Mašata.


Branky: 35. Pokorný – 7. a 18. Zajíček, 47. Beran, 69. Frelich. Rozhodčí: Drábek. ŽK: 2:0. Diváci: 100. Poločas: 1:2.

Kouřim: Polák – Kaše (79. Svoboda), Skalický, M. Snížek, Šimonovský – Stárek (59. Vízek), Pokorný, J. Snížek, Dušek – Břečka, Novák (36. Novotný).

Bakov: M. Beran – Pelant, Flodrman, Sedláček, Nekola – Frelich, Smutný (68. Zahrádka), J.Beran, Zajíček, Bláha (89. Malina) – Resl (84. Špringer).

(Miloslav Kapic)