Kouřim – Říčany 2:4

Smutné kouřimské loučení s nejnižší krajskou fotbalovou soutěží. V posledním jarním kole I. B třídy skupiny D Kouřim neudržela dvoubrankové vedení a podlehla Říčanům.

Ty se od začátku snažily o kombinační fotbal, akce zakládaly od zadu a právě jednu nepřesnou rozehrávku potrestal M. Snížek brankou.
Hosté sice vládli ve středu hřiště, ale jejich umění končilo v uctivé vzdálenosti od domácí branky. To domácí spoléhali spíše na rušivé útoky a byli v tomto směru nebezpečnější.

Po přestávce se střídání v domácích řadách odrazilo na hře, možná také docházely síly. Břečka stačil ještě vedení domácích zvýšit, ale potom hosté začali těžit z chyb domácích a stav zápasu otočili ve svůj prospěch. A když Břečka nevyužil přihrávku M. Snížka na vyrovnání na 3:3, zatloukl poslední hřebík do kouřimské rakve svou druhou brankou Burger.

„Před zápasem jsem se snažil hráče motivovat zahrát si před domácím publikem dobrý fotbal, pokusit se neprohrát s týmem z horních pater tabulky. Myslím si, že v první polovině se nám to docela dařilo, mimo branky jsme měli i další gólové šance. Potom jsme dali druhou branku, na hřiště přišli dorostenci a naše aktivita se vytratila. Soupeř si s námi v podstatě dělal co chtěl a čtyřmi brankami v řadě výsledek otočil. Z našeho druhého poločasu jsem zklamaný,“ řekl po utkání hrající trenér Kouřimi Michal Škopek.

Branky: 11. M. Snížek, 49. Břečka – 59. Šalda, 74. a 89. Burger, 75. Fliegel. Rozhodčí: Karlík. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0.
Kouřim: L. Havránek – Světnička (61. Keltner), Bradáč, M. Havránek, Škopek – Urban (46. Macháček), M. Snížek, Teplý, J. Snížek – Hovorka (69. Burian), Břečka.

(Miloslav Kapic)