Kouřim – Zeleneč 4:0

Na umělé trávě v Kostelci nad Černými lesy připravila Kouřim hrstce věrných fanoušků překvapení. Po tragických vystoupeních v přípravě tentokrát překvapení příjemné, vysoko porazila Zeleneč. Té nebylo nic platné, že byla častěji u míče, Kouřim téměř každý výlet do pokutového území soupeře završila brankou.

Dravý průnik M. Erlera a následný faul skončil proměněným pokutovým kopem, úspěšný exekutor penalty M. Snížek potom sám skóroval přesnou střelou k tyči a při třetí brance Novotný bystře zareagoval na tečovaný centr a sám před brankářem si věděl rady.

Také po přestávce byla opticky více ve hře Zeleneč, dohrávalo se ale podle stejného scénáře jen s tím rozdílem, že Kouřim přidala po rychlém protiútoku už pouze jednu branku.

Rychlého M. Erlera našla nezištná přihrávka Novotného samotného před prázdnou brankou. Zeleneč tak dostala krutou lekci v taktice a produktivitě, kouřimské vítězství bylo naprosto zasloužené.

„Po zimní přípravě jsem měl velké obavy. Kluci mě ale překvapili, po taktické stránce předvedli perfektní výkon. Řekl bych, že Zeleneč vyhrála na krásu, my zvítězili na góly. Je to pro nás nesmírně důležité. Věřím, že to bude takovým odrazovým můstkem. Hráči se přesvědčili, že když se plní úkoly a poslouchá, tak to jde. Vyzdvihnout nemohu nikoho, hráli dobře jako kolektiv, po dnešku rozhodně spokojenost ve všech směrech,“ radoval se z výkonu a jasného vítězství trenér Kouřimi Petr Holý.

Branky: 6. a 32. M. Snížek (1 z PK), 43. Novotný, 79. M. Erler. Rozhodčí: Nepovím. ŽK: 0:2. Diváci: 50. Poločas: 3:0.

Kouřim: Maxian – J. Snížek, Pánek, Skalický, Novák – Teplý, Süsser, Pokorný (83. Břečka), M. Snížek – M. Erler (88. T. Erler), Novotný (77. Královský).

(Miloslav Kapic)