Kutná Hora – Kouřim 2:1

Utkání samotné příliš fotbalové krásy nepobralo, k nervózní atmosféře, celkem bylo k vidění dvanáct žlutých karet a dvě červené, přispěl svým výkonem i rozhodčí Pejša.

Kouřim vytěžila maximum, když jedinou vážnější šanci proměnil s přehledem ve vedoucí branku Novotný. Akce to byla ale velice pěkná a Holého přihrávka precizní. Právě zakončení v celém průběhu zápasu bylo největší překážkou pro domácí. Buď si vylámali zuby na Maxianovi, nebo na vlastní neschopnosti. V čem ale hosty převyšovali, bylo nasazení, bojovnost a důraz. Krátce po vyrovnání musel po druhé žluté do sprch Vančura. Kouřim to snad ani nezaregistrovala, dovolila domácím neustále se tlačit dopředu a vyráběla až příliš chyb a standardních situací před vlastní brankou. Na to doplatila, protože po zbytečném rohovém kopu Luňáček hlavou zajistil domácím vítězství. V prodloužení sekera spustila i na kouřimské straně a také Pokorný viděl v utkání dvakrát kartu žluté barvy.

„První poločas se nám příliš nevydařil, z několika šancí jsme žádnou neproměnili. Druhý poločas jsme soupeře agresivním napadáním dostali pod tlak a dokázali vyrovnat. Vyloučení nás přibrzdilo, ale větším nasazením a bojovností jsme nakonec i v deseti lidech dokázali Kouřim přehrávat a myslím si, že za výkon v druhé půli jsme si body zasloužili,“ řekl po utkání trenér Kutné Hory Radim Truksa.

„Byl to zatím nejhorší zápas za mého působení a zaslouženě jsme prohráli. Obrana hrála někdy úplně nesmyslně, za jednobrankového vedení jsme se příliš zatáhli a obávali o výsledek, v početní převaze hráči kupili, především obrana, chybu za chybou. Ve středu jsme nedokázali podržet míč a především, to se týká zisku míče, jsme byli u všeho až druzí. Náš výkon byl špatný,“ byl po utkání kritický trenér Kouřimi Ladislav Hájek.

Branky: 68. Rathauz, 89. Luňáček – 27. Novotný. Rozhodčí: Pejša. ŽK: 6:6. ČK: 70. Vančura – 90. Pokorný. Diváci: 170. Poločas: 0:1.

Kouřim: Maxian – J. Snížek, Skalický, Čáp, Kesner – Süsser, Pokorný, M. Snížek, Královský (82. Novák) – Holý, Novotný.

Kutná Hora: Vavřina – Rathauz (75. Tomíšek), Doležal, M. Šváb, Skokan – T. Šváb (58. Hačka), Růžička, Vančura, Kozel (91. Potůček) – Kureš, Luňáček.

(Miloslav Kapic)