Kouřim – Čáslav B 0:0

Zda se bude hrát, rozhodli zainteresovaní po důkladné prohlídce rozmáčeného trávníku. Těžký terén potom hru obou mužstev ovlivnil, mužstva sice předvedla slušný fotbal se snahou o rychlý přechod do útoku, ale stav hrací plochy někdy přeci jen ztěžoval kontrolu míče i přihrávky a častěji také hráči museli míč posílat vzduchem než po zemi.

Obě mužstva si v první polovině vypracovala po jedné brankové příležitosti, když nepočítáme Novotného průnik po levé straně, kdy možná místo vhodnější přihrávky volil nepřesné zakončení. Střelu kouřimských hráčů, směřující do opuštěné branky vyhlavičkoval Svoboda a na druhé straně střela Holíka orazítkovala tyč.

Největším problémem pro domácí byla přesná rozehrávka na útočníky, markantní to bylo po přestávce. Čáslav využívala volnější kouřimskou levou stranu, vedla tudy většinu útočných akcí a hrozila Maxianovi především ze vzduchu, ten se vyznamenal po jednom z rohových kopů. Domácí mohli být v závěru šťastnější, bohužel ze skrumáže na penaltě se míč odkutálel mimo branku a v poslední minutě nikdo z hráčů nedobíhal k Potměšilovi, který napoprvé nezkrotil skákavou střelu Martina Snížka.

„Za dané situace našeho mužstva a vzhledem k síle protivníka bod beru, Čáslav je velice kvalitní mužstvo. Je vidět, že soupeř je natrénovaný a fyzicky je na tom dobře, nám právě toto chybí. Máme sice technické hráče, ale nedokázali jsem se, jako on, přelévat v blocích dopředu a dozadu, přenášet těžiště hry. V tomto jsme nestačili. Naše šance možná více zaváněly brankou, Čáslav zase měla více standardních situací a v některých fázích nás přehrávala,“ řekl k zisku bodu trenér Kouřimi Ladislav Hájek.

„Nakonec bod bereme. Těžký terén, menší hřiště a soupeř dokáže být někdy velice nebezpečný. Myslím si ale, že jsme měli více ze hry a že jsme byli v utkání lepší. Chybělo možná také trochu štěstíčka při našich šancích, protože věřím, že dát branku, odvezli jsme všechny body,“ řekl po utkání trenér Čáslavi B Jiří Antoš.

Rozhodčí: M. Vlk. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 0:0.

Kouřim: Maxian – J. Snížek, Skalický, Pokorný, Kesner – Süsser, M. Snížek, Trojan (83. Čáp), Královský (83. Jíša) – Novotný, Holý.

Čáslav B: Potměšil – Matoušek, Váňa, P. Holík, Svoboda – J. Holík, Janda, Vondra, Krupička (83. Král) – M. Kročák, Vojtíšek (75. Hudec).

(Miloslav Kapic)