Kouřim – Uhlířské Janovice 1:1

Kouřim stále hledá podzimní fazonu, herně se jí nedaří. Přesvědčila se o tom i s Uhlířskými Janovicemi, které si v druhé polovině utkání vytvořily slušný tlak, domácí obranu ale zaměstnávaly ponejvíce ze standardních situací, ze hry měly příležitostí jako šafránu.
To trápící se Kouřim se do velice nadějných šancí dostala hned několikrát a jediný útočník v sestavě Novotný ukázal, co je možné neproměnit poté, co uloupil na půlící čáře míč a sám upaloval na Vernera.
Úvod střetnutí byl ve znamení mírné převahy „uhlířů“, jak vstřelit branku ukázal ale na druhé straně Martin Snížek. Zahozené příležitosti z této části hry, kdy Kouřim měla mírnou převahu, musí domácí mrzet, protože v konečném účtování by nespíš znamenaly pojistku vítězství. Janovice se totiž prosadily pouze jednou, centrovaný míč z trestného kopu prodloužil hlavou do sítě Stoupa.
Jinak se hrál fotbal který bolel, doplatil na to zraněním a odstoupením ze hry Lapáček, často se hra ztrácela v množství osobních soubojů a míč se pohyboval více ve vzduchu než po zemi.
„V první půli jsme nepodali dobrý výkon, dovolili jsme soupeři dostat nás pod tlak a vypracovat si šance. Postupně jsme se zlepšovali a měli jsme převahu my. Kdyby někdo před utkáním řekl, že budeme na půdě vedoucí Kouřimi remizovat, bod bychom brali, po průběhu druhého poločasu je bod poměrně málo,“ řekl asistent janovického trenéra Antonín Kapek.
„S odchodem hráčů z podzimu jsme se stále nevyrovnali. Kluci na tréninku pracují dobře, ale herně to stále není ono, chybí herní pohoda. Janovice jsme do šancí nepustili, měli pouze dobré standardky, bohužel naše další příležitosti zůstaly nevyužity,“ konstatoval trenér Kouřimi Jiří Mašata.

Branky: 16. M. Snížek – 69. Stoupa. Rozhodčí: Hocek. ŽK: 2:3. Diváci: 290. Poločas: 1:0.
Kouřim: Polák – Kaše, Skalický, Lapáček (66. Šimonovský), J. Snížek – Dvořák, Dušek (85. Stárek), Pokorný, M. Snížek, Kapic - Novotný.

Uhlířské Janovice: Verner – P. Kulhánek, T. Kulhánek, Vančura, Bém –Volf (74. Hurt), Bohatec, Uher (78. Kocourek), Kopecký (45. Stoupa) – Churavý, Jícha.