Z prvních dvou duelů vytěžili pouze jeden bod. Na tuto nelichotivou bilanci ale dali v sobotu fotbalisté Kolína zapomenout, když na domácím hřišti porazili v pohodovém tempu Nový Bydžov. A to ještě hráli celý druhý poločas bez vyloučeného Štočka.

FK Kolín – Nový Bydžov 3:0

Již od začátku utkání bylo patrné, že se hráči Kolína z předchozích nezdarů poučili a již v 8. minutě se Čapek pokoušel zaskočit Cejnara. Ten však jeho jedovku ze strany vytěsnil na roh. Po jeho zahrání se zase k míči vytáhl nejvýš Michálek, proti byl ale opět brankář hostů, který předvedl bravurní zákrok a míč vyrazil.

Uklidnění pro domácí přinesla až 17. minuta, kdy se po výkopu gólmana Čižinského dostal k míči Svoboda, dokonale využil zmatků v obraně soupeře a prokázal, že si v takových chvílích ví rady. S přehledem obhodil Cejnara.

O deset minut později se mohl gólově prosadit Kocourek, který stál na konci pěkné akce domácích, ale proti byl opět dobře chytající Cejnar. Jenomže ale ani on už nedokázal ve 35. zabránit hlavičkujícímu Zdeňkovi, aby zvýšil vedení Kolína na dva nula.

Hosté se také dostali do zakončení. Největší šanci na rozvlnění sítě měl dlouhém autu Vaníčka na malém vápně Prokopec, ale z bezprostřední blízkosti minul.

To ale byla jediná vážnější příležitost ze strany Nového Bydžova. Domácí obrana toho hostům moc nedovolila. Vše tak vypadalo pohodově. Než přišel zkrat Štočka, který tři minuty před koncem prvního poločasu dostal okamžitě červenou kartu. Soupeř tak dostal skvělou možnost k napravení reputace.

Jenomže Kolíňáci soupeře vůbec do ničeho nepustili a naopak to byli oni sami, kdo přidal další gól. V 68. si na Kocourkův roh počíhal Čapek a přidal třetí gól svého mužstva. Ještě předtím prokázal skvělou kopací techniku mladý Michálek, který z trestného kopu napálil míč do břevna.

Svěřenci Bohuslava Pilného se ve druhé polovině konečně dočkali vítězství, navíc poprvé udrželi nulu. Příští týden jedou do Horních Počernic a poté v ostře sledovaném duelu přivítají Velim.

Branky: 17. Svoboda, 35. Zdeňka, 68. Čapek. Rozhodčí: Jelínek. ŽK: Tomeš (NB). ČK: 42. Štoček (K). Diváci: 210. Poločas: 2:0.

FK Kolín: Čižinský – R. Biško, J. Biško, Zdeňka, Franc – Čapek (87. Volavka), Michálek, Jirků, Svoboda (89. Holub) – Štoček, Kocourek (83. Horejc).

Štoček: Žádný úmysl v tom nebyl

Mělo to být pohodové utkání. A také bylo. Fotbalisté Kolína splnili roli favorita celkem bez větších problémů a Nový Bydžov porazili 3:0. Tři body ale kazí fakt, že utkání nedohrál útočník Jan Štoček. Ve 42. minutě totiž při jednom z hlavičkových soubojů udeřil loktem do krku Špidlena, který musel následně vystřídat.

„Jsem č…,“ sypal si popel na hlavu Štoček. „Bylo to úplně zbytečný. Při výskoku jsem trefil protihráče loktem. Žádný úmysl v tom nebyl. V kabině jsem se mu pak omluvil,“ dodal.

To ale nebylo vše. Pro zraněného musela nakonec přijet sanitka. „Když jsem se mu omlouval, tak to vypadalo dobře, ale pak se mu prý špatně dýchalo, tak ho odvezli na nějaké vyšetření,“ objasnil Štoček.