„Určitě jsme se setkali s velice kvalitním protivníkem, který v loňské sezoně hrál o záchranu v ČFL a měl v kádru spoustu mladých hráčů. Soupeř nás předčil v agresivitě, nasazení a v takový mladický dravosti. V zápase jsme viděli věci, které jsme vidět chtěli,“ uvedl kolínský asistent Jaroslav Havrda.

V prvním poločase stály za zmínku tři pěkné fotbalové momenty. Nejprve to z úhlu pohotově zkoušel Rybanský, brankář Čižinský ale jeho jedovku konečky prstů vytěsnil na roh.

O chvíli později to na druhé straně z dálky zkoušel Borkovec, ale i gólman Liberce Vaníček byl připravený.

Nejhezčí moment první pětačtyřicetiminutovky předvedli domácí. Po ose Novotný – Štoček se míč dostal k Jíšovi, který však pěknou akci nezakončil přesně. Jeho projektil skončilo těsně vedle.

Blízko gólu byl na začátku druhé půle střídající Kocourek, který v dobré pozici trefil břevno.

Poté už postupně přebírali otěže zápasu hosté. Brankář Čižinský však dlouho odolával. Nejprve si poradil s nebezpečnou střelou Dobeše, kterou vyrazil na roh a po něm ho neprostřelil ani Beníšek.

Domácí gólman inkasoval až v 65. minutě, kdy se po rohovém kopu hlavou prosadil Kordík.

Kolín si v závěru vytvořil několik slibný šancí, ani jednu ale nedokázal dotáhnout do gólového konce. Největší příležitost měl Kubát. Po ideální kolmici od Jeníka běžel sám na brankáře hostí, ale tak dlouho vymýšlel co udělá, až nechal míč za sebou.

„Ze začátku nás Liberec trošku zatlačil, ale pak jsme to dokázali vyrovnat. Hra se odehrávala spíš ve středu hřiště. Co se týká druhé půle, tak v našem týmu došlo k prostřídání a ta kvalita se trošku projevila. Nicméně jsme si vytvořili tři nebo čtyři brankový příležitosti, který bohužel neskončily brankou. Když jsme trošku odcházeli fyzicky, kdy jsme měli náročný kondiční týden, tak nám Liberec po rohovém kopu vstřelil branku,“ dodal Havrda.

Branka: 65. Kordík. Poločas: 0:0.
FK Kolín: Čižinský – R. Biško (70. Růžička), J. Biško (59. Odehnal), Šourek (46. Čapek), Holub (59. Kutil) – Jeník, Michálek (46. Lev), Novotný, Borkovec – Štoček (46. Kocourek), Jíša (46. Kubát).