FK Kolín – Horní Měcholupy 1:0

Zápas byl loučením útočníka Jana Štočka. Ten totiž po pěti letech odchází z Kolína na hostování do Viktorky Žižkov. A loučení to bylo vítězné. A právě domácí šutér na tom měl největší zásluhu. Ve 20. minutě totiž po přistrčení míče od Holuba nekompromisní ranou prokázal, že je střelec s instinktem zabijáka. „Honza se rozloučil gólem a řekl bych i výborným výkonem,“ uvedl trenér Kolína Bohuslav Pilný. „My na tuto situaci musíme zareagovat a sehnat náhradu. Uvidíme, co bude dál,“ dodal.

Štoček sice dal jediný gól v utkání, ale nakonec jich mohl dát podstatně víc. Spoluhráči ho posílali do dobrých pozic, ale on už se brankově prosadit nedokázal. „Je to škoda. Šancí jsem měl dost. Zaplať pánbůh alespoň za ten jeden gól,“ oddychl si.

„Soupeř byl nepříjemný, tvrdý. My do toho zápasu zase dobře vstoupili, dali góla a další šance neproměnili. Potom, co měl zdravotní potíže Čapek a po něm Zdeňka, tak jsem rád, že jsme ten zápas zvládli. Ale my měli asi šest brejkových situací, kdy jsme ten výsledek měli potvrdit a nemuseli se strachovat do poslední minuty. A znovu opakuji, že soupeř byl dobrý, agresivní a dole asi hrát nebude. Jsem rád, že jsme získali tři body, ale trápí mě zdravotní stav hráčů,“ podotkl Pilný.

Kaňkou na vítězném utkání bylo zranění obránce Zdeňky, který si po souboji s hostujícím brankářem zlomil nos. „Mám to na tři týdny, ale už v pondělí budu fit. Jinak to nejde,“ říkal s obvázaným nosem těsně před kabinami ostrý muž kolínské obrany.

Jeho zákroky totiž budou svěřenci Bohuslava Pilného potřebovat. V sobotu totiž hrají okresní derby ve Velimi.

Branka: 20. Štoček. Rozhodčí: Hock. ŽK: Třešňák – Janocsko, Slezáček, Buldra, Markuzi, Marc, Boček. Diváci: 240. Poločas: 1:0.
FK Kolín: Čižinský – R. Biško, Zdeňka (15. Mach), J. Biško, Franc – Holub (70. Horejc), Michálek, Třešňák, Volavka – Štoček, Kocourek (83. Čapek).