FK Kolín - Benátky 1:2

Celý zápas měli územní převahu, na střely vyhráli 11:2, přesto ze zápasu odcházeli poraženi. Fotbalisté Kolína ve třetím kole krajského přeboru nestačili na Benátky. "Kdo ten zápas viděl, musel vidět naši převahu. Po prvním poločase jsme měli jít do vedení tři nula. Bohužel jsme neproměnili šance a poté za to pykali. Jediné, co můžu hráčům vytknout, je defenziva," řekl po utkání kolínský trenér Bohuslav Pilný.

Ten v den zápasu slavil svátek, ale jeho svěřenci mu moc pěkný dárek nedali. "Možná ani o tom nevěděli," podotkl s úsměvěm Pilný.

Domácí měli parádní vstup do utkání. Již ve 3. minutě Kubát krásně našel za obranou Honzu Štočka, který sice první pokus poslal do tyče, odražený míč ale už vrátil do sítě. I v dalších minutách se hrálo podle kolínských not, jenomže Štoček, Kubát ani dvakrát Svoboda nedokázali překonat dobře chytajícího Bejra.

Hosté se za celý první poločas do vážnějšího ohrožení domácí svatyně nedostali. Vše si ale vynahradili po přestávce. Přestože si nevypracovali žádnou gólovku, odvezli si z Kolína tři body. Hodně se na tom podepsal i domácí Zdeňka, který si po centru Korejze vstřelil hlavou vlastní gól.

Kolín se sice snažil po vyrovnávací brance strhnout vedení na svoji stranu, ale veškeré jeho pokusy končily vedle, nebo je pochytal gólman Bejr. A právě bývalý ligový brankář měl velký podíl na úspěchu svého týmu. V 76. minutě předvedl dlouhý výkop, na který si naběhl střídající Hriška a krásnou nechytatelnou střelou od tyče šokoval a zároveň potěšil nejednoho fanouška v areálu kolínského klubu.

"I takové porážky ve fotbale jsou a my je musíme umět přijmout," konstatoval Pilný. "Mužstvo jsem vedl v 35 nebo 36 zápasech a je to teprve čtvrtá porážka. Uvidíme, co s námi udělá," dodal.

Branky: 3. J. Štoček - 48. Zdeňka vlastní, 76. Hriška. Rozhodčí: Zuskin. ŽK: J. Štoček - Korejza, Bláha. Diváci: 200. Poločas: 1:0.
FK Kolín: Čižinský - Kalivoda, Zdeňka, Šourek, Mach (84. Puk) - Holub, Svoboda, Umlauf (77. Kesner), Čapek - J. Štoček, Kubát (56. Kocourek).