„Z tohoto pohledu můžu říct, že pro jaro vlastně získáme několik velkých posil. Tím myslím hráče, kteří budou zdravotně fit a naplno se zapojí do přípravy,“ řekl kouč Stanislav Kocourek.

S podzimním umístěním asi nemůžete být spokojen, že?

To určitě nemůžeme. Chtěli jsme být nahoře a ne někde uprostřed tabulky.

Najdete přesto nějaká pozitiva?

Za pozitivní můžeme považovat bilanci z cizích stadionů. Tam jsme získali plno bodů. Naopak doma ta bilance byla hrozná. Vlastně jsme společně s Blšany byli doma nejhorší. Nakonec se to promítlo i do tabulky pravdy.

Za pozitivum bych označil i zařazení některých mladých hráčů…

Tak jistě. Třeba Šourek s Pacákem nastupovali pravidelně v základu. Při té výsledkové mizérii jsou to ale jen takové malé klady.

Když pomineme zranění, v čem byl největší problém týmu?

Že dáváme málo gólů, to už je taková naše tradice. Měli jsme to dlouho postavené na obraně, málo jsme inkasovali. Často jsme bodovali na jednu vstřelenou branku. Jenže teď se nám sesypalo i tohle. Zejména v závěru podzimu jsme inkasovali často.

Proč obrana přestala fungovat?

Dělali jsme velké chyby. Nejvíc mě mrzí, že se těch individuálních hrubek nevyvarovali ani nejzkušenější hráči. Bohužel měli prsty v obdržených gólech.

Jaký teď bude váš další program?

Tento týden mají hráči dovolenou. Od pondělí budeme čtrnáct dnů trénovat, další volno bude přes svátky do začátku ledna. Pak už začne naostro zimní příprava, během níž tradičně počítáme se startem na domácím zimním turnaji.

Jak bude turnaj vypadat?

Spolu s námi hrajou ještě čtyři týmy. Dvůr Králové nad Labem, Olympia Hradec Králové, Polaban Nymburk a Bohemia Poděbrady. Startovat měl ještě Trutnov, ale ten na poslední chvíli odřekl. Hraje se systémem každý s každým, první kolo startuje 12. ledna.

Mohou se fanoušci těšit na nějaké nové tváře?

Jak už jsem řekl. Největším posílením bude, když budou všichni zdravotně fit. Velkou část podzimu chyběli Štoček, Čáp, nebo Tlučhoř, což jsou hráči základu. Úplně nové tváře? Uvidíme.