Kolín – Hradec Králové B 0:1

Jediná branka rozhodla sobotní utkání. Po dvou neproměněných šancí domácích přišla trefa hostů takříkajíc do šatny. Ve čtyřiačtyřicáté se ujala střela zpoza vápna. A ta znamenala tři body pro hosty, celkově jim také vynesla konečné čtvrté místo tabulky.

Kolín se sice snažil ve druhém poločase výsledek obrátit, ale v jeho hře bylo hodně nepřesnosti. Hosté si tak vedení a zisk tří bodů pohlídali.

„Nám se vyloženě nedařilo. Určitě jsme na to měli, ale prohrálo se. Nebylo to důstojně rozloučení s celou sezonou. Je to škoda, představovali jsme si to jinak. Každý ale ví, že v Kolíně dochází ke změnám, a to vlil na kluky má. Já jsem jim poděkoval za naší dvouapůlroční spolupráci. Přeji Kolínu, aby se mu i v další sezoně dařilo tak jako letos. Coby nováček uhrát páté místo, to se počítá,“ řekl po posledním zápase sezony kolínský trenér Bohuslav Pilný.

Pro něho to byl poslední mistrovský zápas na lavičce Kolína. Vedení klubu s ním a jeho asistentem Vlastimilem Chládem již neprodloužilo smlouvu. „Touto cestou jim děkujeme za odvedenou práci a přejeme oběma hodně štěstí ve sportovním i osobním životě,“ řekl předseda představenstva FK Kolín František Bílek.

Rozhodčí: Klátil. ŽK: 4:1. Poločas: 0:1. Diváci: 95. Kolín: Čižinský – R. Biško, Zdeňka, Šourek, Franc – J. Biško, Třešňák, Michálek – Svoboda, Štoček, Čapek.