FK Kolín – Neratovice/Byškovice 3:0

Krásné branky, několik pohledných kombinací, ale také slabá návštěva nebo nudný druhý poločas. Tak přesně taková byla jarní domácí premiéra kolínských fotbalistů, kterým nakonec stačil průměrný výkon k zisku tří bodů.

Klíčovým okamžikem utkání bylo vyloučení hostujícího Jíny, který v sedmnácté minutě nedovoleně zastavil pronikajícího Svobodu, za což uviděl červenou kartu.

Od této chvíle bylo jen otázkou času, kdy se hostitelé gólově prosadí. Kolín se sice na začátku přesilovky chvíli hledal, ale klid do jeho řad dal Třešňák. Nováček v kolínském týmu si tak odbyl parádní premiéru. Po Svobodově trestném kopu vyskočil nejvýš a hlavou otevřel skóre. „Bude pro nás určitě posilou. Hlavně zvýší konkurenci v týmu,“ řekl na adresu bývalého hráče Tesly Pardubice kouč Kolína Bohuslav Pilný.

Ten mohl o chvíli později opět dát průchod svým emocím. Radost mu udělal Kocourek, který se parádně trefil z voleje z hranice šestnáctky. Když se pak dvě minuty před přestávkou po centru Honzy Štočka prosadil hlavou ještě věkem dorostenec Michálek, mohli jít domácí hráči do kabin spokojeni. Prvních pětačtyřicet minut zvládli.

Podobná jízda se od nich ale čekala i po změně stran, jenomže ta nakonec nepřišla. Za zmínku stojí jenom pokusy Honzy Štočka, který dvakrát mířil do konstrukce branky.

Hosté za celý zápas brankáře Čižinského neohrozili. Jedinou šanci měli v poslední minutě, kdy se Maleňák řítil ze strany sám na domácího gólmana, ale ten mu jeho pokus o lob hravě zneškodnil.

Kolín ještě v závěru dohrával v deseti. V 88. minutě musel pro zranění opustit hřiště Zdeňka. „Měl roztržené obočí. Ale není to nic vážného,“ uklidnil všechny doktor Jan Balík.

„Vstup do sezony se nám podařil. Zápas byl ovlivněný tím brzkým vyloučením jejich hráče. Dali jsme tři góly, pak jsme pod vlivem toho vedení usnuli na vavřínech. Sice jsme ještě ve druhé půli dali břevno a tyčku, ale klukům jsem kladl na srdce, ať ten zápas dohrají zodpovědně. Snad jsme si ještě nějaké góly schovali do dalších zápasů,“ konstatoval Pilný.

Branky: 35. Třešňák, 39. Kocourek, 43. Michálek. Rozhodčí: Vilhelm. ŽK: 0:0. ČK: 17. Jína (N). Diváci: 140. Poločas: 3:0.

FK Kolín: Čižinský – Franc, Zdeňka, Třešňák, Mach – Svoboda, Michálek (76. Kesner), Kalivoda, Čapek (59. Kutil) – Kocourek (66. Holub), J. Štoček.