Dvůr Králové – FK Kolín 3:2

Kolín utkání ve Dvoře po sérii tří vítězství nezvládl a to jak výsledkově, tak herně. Hosté se nedokázali vyrovnat s velice silovou a místy až urputnou hrou domácích a zaslouženě prohráli.

Utkání, které nebylo příliš kvalitní, bylo jako na houpačce. Dvůr Králové šel do vedení již ve 4. minutě, hosté z Kolína pak ale byli lepším týmem a po dvou samostatných nájezdech Volavky skóre otočili.

Bohužel ještě do poločasu se domácím z volného přímého kopu podařilo vyrovnat a to se ukázalo pro další průběh utkání jako klíčové. Ve druhém poločase byli důraznější domácí a trochu lepším týmem a v 73. minutě vstřelili po rohovém kopu vítěznou branku.

„Týmový herní výkon v utkání nebyl dobrý, stejně tak se hráčům nepovedly individuální výkony. Tato porážka mě mrzí hlavně proto, že domácí předváděli hru, která s pohledným fotbalem moc společného neměla. My jsme se s tím bohužel nedokázali vyrovnat a proto odjíždíme ze Dvora s prázdnou,“ hles trenér staršího dorostu Aleš Majer.

Branky: 32. a 40. Volavka. Poločas: 2:2.
FK Kolín: O. Radil II – Kutifel, Pohnětal, Vácha, Karkoš (86. M. Kopecký) – Jirků, Michálek, Mužík – O. Radil II, Volavka, Havránek (59. Kulhánek).

Dvůr Králové – FK Kolín 0:1

Zápas mladších dorostenců rozhodla jediná branka, kterou dal těsně po přestávce kapitán Kolína Baško hlavou po rohovém kopu.
Hosté měli v průběhu utkání několik vyložených příležitostí, které však lehkovážně zahodili. Domácí měli v prvním poločase jednu velkou šanci, při které trefili tyč.

„Herně to bylo opět nepříliš vydařené představení. Ale pozitivní je, že jsme vyhráli a získali všechny body. Přitom jsme zahodili sedm stoprocentních šancí. Alespoň čtyři jsme měli proměnit, to byly velešance. Naše hra byla hodně statická, chyběl nám pohyb,“ řekl trenér mladšího dorostu Vladimír Malinovský.

Branka: 43. Baško. Poločas: 0:0.
FK Kolín: Hanuš – Plíšek, Mojžíš, Baško, Budský – Pačes, Lambert, Linhart, Kubalík – Mořický (41. Tříska), Kopecký).