FK Kolín - Ovčáry 0:0

Každý očekával, jak se Kolín popasuje s lídrem tabulky. Samotný zápas by se ale dal nazvat soubojem Čižinského s Hykou. Právě tito dva muži hráli hlavní roli v devadesátiminutovém dramatu. Hostující útočník se během jedné minuty dostal do tří velice dobrých pozic, ale domácí gólman ze souboje vyšel vždy jako vítěz. A pokaždé napravoval předchozí chybu otřeseného Zdeňky. Nejdřív zkoušel Hyka na Čižinského hokejovou kličku, ale neuspěl. "Číža" si počkal na jeho pohyb a bravurním skokem mu sebral míč z nohy. O chvíli později hostující forvard s číslem jedenáct neuspěl ani nadvakrát. Při této akci měli domácí dvojnásobné štěstí, protože po Hykově akci se míč dostal k volnému Studenému, který měl před sebou odkrytou branku, ale z jasné pozice trestuhodně minul.
Domácí tuto kritickou pasáž přečkali bez úhony a sami následně mohli skórovat. Ondrák špatně odkopl míč před dotírajícím Svobodou, ten se ho zmocnil, jeho chytrý střelecký pokus placírkou ale Straka konečky prstů vytěsnil na roh.
V závěru prvního poločasu to ještě zkoušeli Štoček se Svobodou, s jejich pokusy si ale gólman Straka hravě poradil.
Po přestávce se každý z týmů dostal do jedné dobré střelecké pozice, ale bez úspěchu. Nejprve v 52. minutě hlavičkoval Hyka těsně mimo, aby ho v 69. napodobil Krejcar. V závěru se ještě o vzrušení postaral domácí trenér Pilný, který byl sedm minut před koncem zápasu vykázán mimo trenérskou lavičku. "Při jedné situaci jsem reagoval na to, že míč nebyl celým objemem za čarou. Rozhodčímu jsem neřekl ani nic sprostého," objasnil Pilný. "Že jsem u toho řekl hovno? To přece není sprosté slovo," dodal už s úsměvem.

Rozhodčí: Novotný. ŽK: Zdeňka, Tlučhoř (oba K). Diváci: 230.
FK Kolín: Čižinský - Kalivoda, Zdeňka, Šourek, Mach - Süsser (36. Holub), Tlučhoř, Krejcar, Felcman - J. Štoček, Svoboda.
Ovčáry: Straka - Matějček, Pechar, Ondrák, Viskup - Jeník (81. Cintula), Studený, Kovařík, Maršner - Hyka (85. Krulich), Chrdle (73. Žák).