Fotbalisté Kolína tak nezvládli ani následné penalty a z poháru ČMFS vypadli (1:1 na PK 6:5). Ve třetím kole proto „Bohemka“ pojede místo do Kolína do Hradce.
„Jsme rádi, že jsme vyhráli. Chtěli jsme přivítat Bohemku a naše prosba byla vyslyšena. V prvním poločase to byla taktická bitva a v závěru jsme hosty přimáčkli. Když se hosté dostávali do brejků, tak nás podržel gólman Vacho. Tak to má být pro diváky, že fotbal se hraje do 94. minuty. Teď už můžeme diváky pozvat na prvoligové mužstvo,“ uvedl kouč Olympie Hradec Králové Zbyněk Dujsík.
„Nenastoupili jsme v nejsilnější sestavě. Chtěl jsem dát prostor dvěma hráčům. Holubovi, který delší dobu nehrál a útočníkovi Pukovi. Na to se ale nevymlouvám. Samozřejmě jdeme do každého zápasu s cílem vyhrát. Bohužel za našeho vedení 1:0 jsme šli třikrát sami na brankáře, ale nedali jsme to. Soupeř tak žil až do konce. Ve třetí minutě nastavení se mu nakonec podařilo vyrovnat. I když předtím předcházel vymyšleny faul. Penalty, to už je loterie. A jestli jsme je trénovali? Každý trénink je kopeme. Jenomže trénink a zápas je něco jiného. Hráč vám na tréninku trefí z deseti pokusů deset šibenic a v zápase to může být jinak,“ řekl k utkání trenér Kolína Stanislav Kocourek.