Dá se označit nějaký důvod, proč to týmu letos doma nejde?
Když už dokážeme dát góly, tak pro změnu sami zbytečně inkasujeme. V minulosti se nám dařilo třeba odbránit výsledek 1:0, teď nám totéž nejde. Výkony nejsou vyvážené, je to takové ode zdi ke zdi.

Proti Letohradu jste dvakrát rychle odpověděli na branku soupeře. Proč už se pak nepodařilo přidat třetí branku, i když na to byl ještě celý poločas?
Nemůžeme spoléhat na to, že nastřílíme tři góly. V první půli jsme měli problémy a pouštěli soupeře středem. To se po pauze spravilo, jenže další gól nám tam už přes šance nepadl.

Střelecky se nedaří ani Dosedělovi. A to paradoxně v době, kdy nastupuje v útoku. Přitom jako obránce ty branky dával…
Byla to taková výjimečná etapa. Prohrávali jsme, vysunuli Doseděla z obrany a on skóroval. Já už ale v té době hráče upozorňoval, že na to nemůžeme spoléhat donekonečna. Že se tahle jeho bilance zasekne. Teď je sice Láďa v útoku, ale visí na něm dva chlapi. Každý si ho hlídá.

Při pohledu na soupisku to vypadá, že je konkurence v týmu velmi slušná.
Papírově ano. Jenže třeba Čáp se Štočkem prakticky celý podzim stáli kvůli zranění. Takže jména dobrá, ale aktuální výkonnost logicky ne. Bude ještě trvat, než se kluci dostanou do formy.

Takže frontální útok nachystáte jako loni na začátek jara?
Rádi bychom. Už teď můžu říct, že přes zimu získáme tři nebo čtyři kvalitní posily. Tím myslím hráče, kteří se nám uzdraví. Navíc se zlepší i sehranost, vždyť řada posil přišla až v průběhu rozehrané sezony.