Kutná Hora - Velim 1:7

Velimští opanovali hřiště, od začátku diktovali tempo hry a dávali branky.

Kutnohorští se v prvním poločase zmohli jen na střelu J. Kulhánka, se kterou si gólman Hrdina poradil, ovšem do hry se prořádně nedostali. Z pokutového kopu sice P. Růžička před přestávkou korigoval na 1:2, jenže hned vzápětí se stihl ještě prosadit velimský kanonýr Kacafírek - 1:3.

Po změně stran se Sparta blýskla nacvičeným signálem po rohovém kopu, kterému chybělo jen přesnější zakončení M. Tomíška. Po páté brance Kutná Hora rezignovala a dovolila Velimi ještě další dvě branky.

"Na soupeře jsme prakticky po celé utkání nestačili," nechal se slyšet kutnohorský trenér Radim Truksa, který kromě bývalých dorostenců stále zkouší Ondřeje Holuba z Býchor a Jakuba Kulhánka z Červených Peček. "Je nás hodně, do konce týdne kádr zredukujeme. Do nedělního zápasu s Polepy už půjdou jen hráči, kteří by v Kutné Hoře měli působit na podzim," naznačil kouč.

Podle velimského trenéra Jakuba Stacha si jeho tým udržoval trvalou převahu. "Soupeř po přestávce fyzicky odpadl, naše kvalita byla vidět od začátku," zdůraznil. "Měli jsme tam hezké akce i góly, hlavně aby nám to vydrželo do mistrovských zápasů," pomyslně zaklepal na dřevo.

Jakub Stach v úterním střetnutí vystřídal řadu hráčů, na zužování kádru je prý ještě čas. "Ještě to necháme chvíli otevřené. V sobotu sice hrajeme pohár v Nové Pace, ale kádr budeme zužovat až tak po týdnu," naplánoval velimský kouč.

Branky: 43. P. Růžička z PK - 11. Zelinka, 28. a 45. Kacafírek, 58. Melechovský, 63. Psohlavec, 68. a 86. Kubík. Poločas: 1:3.

Kutná Hora: J. Dastych - Bareš (46. M. Šváb), M. Tomíšek, P. Růžička, Kozel - O. Tomíšek, Černohlávek (60. Jarkuliš), M. Frejlach, M. Papoušek (46. Holub) - J. Kulhánek (46. Luňáček), A. Schwarz.

Velim I. poločas: Hrdina - Urban, Třešňák, Antoš, Parys - M. Vácha, Vajgl, Snop, Wolf - Kacafírek, Zelinka.

Velim II. poločas: Svoboda - D. Vácha, Regner, Třešňák, Říha - Volavka, Mužík, Vaníček, Melechovský - Psohlavec, Kubík.

(René Svoboda)