Už samotný průběh duelu o něčem vypovídal. Jevany totiž vedly 3:0, jenomže pak se karta začala otáčet. Třebovle vyrovnala a v nastaveném čase rozhodla z penalty. To však domácí hráči nevydrželi a rozhodčího Linharta měli inzultovat. Podle našich informací se ten poslední pokutový kop ani nekopal. Ono totiž mělo dojít k dohodě obou týmů společně s rozhodčím, že se do zápisu nic nedostane. Hosté vyhrají a rozhodčí dostane takzvané bolestné!
„Někdo z toho udělal takový drama, že to tak nebylo. Je pravda, že rozhodčí písknul penaltu asi dvě minuty před koncem. Začali se tam dohadovat. Možná někdo do něho strčil, ale určitě tam nepadla žádná rána. Zápas se normálně dohrál. Po té penaltě se ještě asi minutu hrálo,“ kapitán Třebovle Daniel Richter.
„Všechno jsem řekl na disciplinární komisi. Nemám nic, co bych k tomu dodal,“ připojil se kapitán Jevan Lukáš Gruber.
Členové disciplinární komise si minulý týden pozvali zástupce oddílu SK Třebovle, FC Jevany a hlavního rozhodčího Zdeňka Linharta. „Z výpovědí zúčastněných nebyly shledány žádné závažné skutečnosti, proto k žádnému potrestání nedošlo,“ uvedl předseda DK Miroslav Pánek. „Jediné pochybení bylo ze strany rozhodčího, který měl chybu v zápise. Uvedl, že vedoucí Jevan byl zároveň pomezním rozhodčím a to nelze. Proto byl předán komisi rozhodčích pro nedostatky v zápise o utkání,“ dodal Pánek.

Byl jedním z aktérů utkání Jevany – Třebovle. K celé záležitosti se vyjádřil i hlavní rozhodčí Zdeněk Linhart.
Je pravda, že se utkání kvůli vaší inzultaci nedohrálo?
Opravdu vám k tromu nemám co říct.
Takže jste nebyl fyzicky napaden?
Opravdu vám k tomu nemám co říct. Kde jste vůbec vzal moje telefonní číslo?
Prý jste měl rozhodující penaltu nařídit v 99. minutě. Je to pravda?
Opravdu vám k tomu nemám co říct.
Ta penalta se prý kvůli vaší inzultaci neměla ani zahrávat?
Opravdu vám k tomu nemám co říct.
Disciplinární komise vás předala ke komisi rozhodčích. Víte proč?
Bylo to kvůli tomu, že Jevany uvedly jedno jméno pomezního, pak sehnali někoho jinýho, ale zapomněli jsme to změnit. Tak proto.