Vstup do nového ročníku provázely sice tak trochu obavy, jenže postupně se ukázalo, že tým na soutěž má. V Zásmukách jsou odhodláni z dosavadního třetího místa skupiny B I. A třídy neslevit.

„Nechceme se potácet někde na spodku a že to s umístěním myslíme vážně, je znát i na přístupu vedení, na situaci zareagovalo a mužstvo posílilo. Hodně bude záležet na dobrém startu a dobrých podmínkách, tím myslím počasí. Může se totiž stát, že první dvě kola budeme muset odehrát na umělé trávě a tedy na hřištích menších rozměrů,“ řekl před jarní sezonou trenér Zásmuk Luboš Vondra. „ Mým přáním je, aby hráči řešili situace a především situace gólové optimálně. Také jsme pracovali na větším a odvážnějším zapojení krajních obránců do útoku. Samozřejmě se dále budeme držet hesla, že doma se body nerozdávají a v tomto znovu spoléháme na podporu našich fanoušků právě při těch domácích zápasech. A věřím, že konečně budeme získávat více bodů z hřišť soupeřů,“ dodal.

Odešli: Černý a Bečvařík.
Přišli: Polák (Cholupice), Kukla (Modřany), po dlouhé rekonvalescenci se do kádru vrací Sobotka.

V Radimi věří, že se po nečekaném postupu do I.A třídy skupiny B v soutěži udrží. Podzimní jedenácté místo v tabulce tomu nahrává, ale na pořadu jsou jarní odvety a soutěž je znovu velice vyrovnaná. Sami radimští fotbalisté tuší, že možná více jak polovina mužstev bude bojovat o záchranu. Zatímco na podzim působil Jiří Černý v podstatě ve funkci hrajícího trenéra a odchytal většinu zápasů, na jaře by měl mezi třemi tyčemi zaskakovat jen v případě nějakého zranění.

„Jednoznačným cílem je udržení soutěže. Z pohledu, že po sezoně budou z dorostu vycházet nějací hráči, nebyl by případný sestup žádnou tragedií. Já ale pevně věřím, že se zachráníme a novou sezonu zahájíme tam, kde jsme loni začínali. Kádr na záchranu máme a myslím si, že podobné problémy, které provázely zimní přípravu jako například tréninková docházka, má řada dalších mužstev,“ uvedl kouč Jiří Černý.

Odešli: Nikdo, jen Homola má zdravotní problémy a není jisté, zda se na jaře objeví na hřišti.
Přišli: Kedršt (Býchory), Zahradník (Sokoleč), do kádru se vrací Novák, absentující pro zranění celý podzim.

V nejhorší situaci jsou z okresních týmů Červené Pečky. Visí nad nimi aktuální hrozba sestupu, jsou v tabulce předposlední. Ale ani tady hlavu nekloní a možnost sestupu si nepřipouští. Utěšují se, že tak špatné, jako to bylo v posledních podzimních zápasech, už to být nemůže.

„Vzhledem k počtu podzimních bodů je naše priorita jasná, udržení soutěže. Mělo by nám nahrát i to, že máme více domácích zápasů než utkání venku. Bude to ale složité. Že sestoupíme se stát může, tím se ale zatím vůbec nezabýváme. Máme dostatečný počet kmenových hráčů a budou nám končit dorostenci, které jsme už do kádru zapracovávali a pokračovali bychom dál se snahou o návrat zpět. Toho se chceme ale vyvarovat, domnívám se, že nejsme nejhorším mužstvem a špatné výkony jsou minulostí,“ řekl před jarem trenér Červených Peček Radek Kulhánek.

Odešli: Zach s Adamcem do Býchor, hostování ukončili Votava z Paběnic, Šváb z Kutné Hory a P. Janovský ze Suchdola.
Přišli: Kutil (FK Kolín), Hačka, Vocel (oba Kutná Hora).

(Miloslav Kapic)