Kdy došlo k prvnímu kontaktu s některým prvoligovým klubem?
K prvnímu kontaktu došlo v průběhu jarní části soutěže. Někdy v dubnu.
V uplynulé sezoně se vám s Velimí dařilo a dařilo se i vám osobně, což vám vyneslo angažmá v lize. Asi jste byli se sezonou a pátým místem spokojeni…
Ve Velimi jsem byl určitě spokojený, jak se sezonou, tak i s partou kluků. I když se nám někdy nedařilo, tak jsme hráli dobrý fotbal a myslím, že páté místo je úspěch.
Zajímala se o vás Plzeň, Viktoria Žižkov, ale také pražská Sparta. Většina by asi dala přednost slavné Spartě, ale vy jste zamířil na Žižkov. Proč jste učinil toto rozhodnutí?
Do Sparty bych šel do B týmu, kde bych třeba nemusel vůbec hrát, protože tam chodí hodně hráčů z A týmu. Ve Viktorce, když to nebude hned na 1. ligu, tak se můžu rozehrát v B týmu, který hraje ČFL.
Už máte na Viktorce podepsanou smlouvu?
Smlouvu bych měl podepsat v těchto dnech.
Jak vypadaly první dny na trénincích v lize?
Začátek přípravy je asi všude stejný. První dny testy a pak tvrdá příprava. Zatím se hlavně běhá. V týmu nás je zatím sedmadvacet i s brankáři.
Málokdo z regionu možná ví, že váš bratr pomohl v bráně Příbrami k postupu týmu do ligy. Navíc je kmenovým hráčem právě Viktorie Žižkov. Hrálo i toto nějakou roli při vašem rozhodování?
Trochu to hrálo roli, poradil mi co a jak. Ještě ale nevím, jestli se vrátí na Žižkov, nebo zůstane v Příbrami.
Skočit z divize do první ligy, to je pořádné sousto. Nebojíte se toho?
Pořádné sousto to sice je, ale o místo se rozhodně poperu a jen tak se nevzdám.