Liberec – Hradišťko I 3:0

Do zápasu vstoupily hostující hráčky lépe. Hrálo se především na straně Liberce. Během první půlhodiny hýřila aktivitou zejména Tereza Pišteková, která se třikrát dostala nikým nebráněná před gólmanku domácích, ta vždy její pokus ale zlikvidovala.

Ve 38. minutě hosté bohužel inkasovali po nedorozumění obrany. „Byl to takový šmudla, bohužel do kabin,“ hlesl kouč Hradišťka Jiří Hovorka. „Po změně stran začal úřadovat pomezní rozhodčí, který nebyl delegovaný svazem. Neustále napadal naší lavičku i vulgárními výrazy. Hra se kouskovala a věčně se u naší střídačky diskutovalo. A pomezní rozhodčí docílil svého, po jasném faulu loktem na naší hráčku u naší střídačky a dva metry od tohoto pomezního na ni řval, co by chtěla a smál se jí do očí, ta to neunesla a padla nějaká ostřejší slova. Okamžitě přišel trest, kdy jí nechal vyloučit. To bylo již za stavu 2:0. Potom Liberec ještě přidal jednu branku na konečných 3:0,“ dodal nazlobený Hovorka.

Hradišťko: Školná – Karlová, Veselá, Doubravová (25. Suchánková), Chaloupková – Vytásková, Myšičková, Pospíšilová, Šuláková, Pišteková - Košnerová. Poločas: 1:0.

Hradišťko I – Malá Skála 3:1

Od úvodního výkopu se zápas hrál především na polovině Malé Skály. Čekání na vstřelení branky ukončila ve 22. minutě Myšičková, která zužitkovala krásně zahraný signál dloubákem přes zeď od Doubravové. Do přestávky se ještě trefila ve 31. minutě Košnerová.

Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Po většinu času se hrálo na bránu Malé Skály. „Několikrát jsme orazítkovali tyč, ale ke gólu to nevedlo. Když v 68. minutě byla ošetřována Vondráčková, špatně jsme přeskupili obranou řadu a doplatili na to inkasovaným gólem. Naštěstí jsme rychle vstřelili další branku, kdy obrana Malé Skály nepokryla Myšičkovou a ta v 75. minutě upravila na konečných 3:1,“ uvedl Hovorka.

Branky: 22. a 75. Myšičková, 31. Košnerová. Poločas: 2:0. Hradišťko: Školná – Karlová, Veselá, Chaloupková, Vondráčková - Doubravová, Myšičková, Pišteková – Košnerová, Třískalová (80. Sklenářová).

Další utkání sehrají ženy Hradišťka v neděli, kdy hostují na půdě Holoubkova. Odjezd autobusu pro fanoušky je v 10.00 z Kolína Zálabí od cukrárny, v 10.05 z Hradišťko od hospody a v 10.10 z Veltrub od Obecního úřadu.