Shodou okolností se oba střetli už ve 31. minutě. Radim Fikejz vnikl do budějovického vápna, po zákroku Michala Máchy se hosté dožadovali pokutového kopu. Faul se nepískal.

Radim Fikejz se právě při tomto zákroku zranil.

„Úplně mě přelomil, plivu krev, nemůžu,“ vysvětloval u postranní čáry klubovému lékaři Janu Balíkovi. Fikejz se vrátil do hry, ale ještě do poločasu (40. minuta) musel být vystřídán. Jeho krok působil nejistě. „Strašně plivu krev,“ zopakoval vyděšeně. O přestávce pro něj přijela sanitka.

Ještě v době zápasu se Fikejz telefonicky ozval na lavičku lékaři. „Chtějí si mě tu nechat, asi mě s vámi nepustí domů, je to poraněná plíce,“ informoval. „Při poranění plíce by převoz autobusem byl velkým rizikem,“ konstatoval do telefonu doktor.

Po utkání se kolínská výprava zastavila pro kolegu na úrazovém oddělení českobudějovické nemocnice. „Naštěstí se původní diagnóza nepotvrdila, plíce není protržená, jen pohmožděná, proto Radim vykašlával krev, odcestoval s námi domů,“ informoval Deník šéf FK Kolín Zdeněk Hervert.

Budějovický Michal Mácha se zranil půl hodiny před koncem. Při odkopu zasáhl jeho koleno nevybíravý zákrok forčekujícího útočníka. Mácha nemá poraněné vazy, jeho koleno je „jen“ bolestivě a silně pohmožděné.