„Na rovinu říkám, že chceme postoupit a uděláme proto maximum, abysme v dalším kole přivítali asi třetiligový Králův Dvůr,“ má jasný cíl trenér Votic Ivan Pihávek, který byl u mužstva i v loňském Ondrášovka cupu, kde Votice doma prohrály jen těsně se Spartou Praha 0:1.

„Kdybych říkal, že nechceme vyhrát a postoupit, tak bych lhal. Sice jde o první náš ostrý start, ale my hlavně chceme dobře vstoupit 14. července do mistrovské soutěže proti Admiře,“ hlásí kolínský asistent Jaroslav Havrda.

Votické borce nečeká snadný úkol, což ví i kormidelník. „Kolín měl velmi kvalitní mužstvo, které je teď navíc posílené o hráče Vlašimi, takže nás nečeká nic lehkého,“ varuje Pihávek.

O sestavě, která vyběhne v sobotu na trávník v Kolíně má také kouč Pihávek poměrně jasno. „Kostru týmu budou tvořit votičtí hráči, které doplní mladíci z Příbrami a uvidíme, jestli někdo nedorazí z áčka Příbrami, které hraje v sobotu na Slovácku. Spíše ale ne a zůstane to na našich hráčích,“ moc nevěří v ligové posily.

„Do začátku divizní sezony sice zbývají dva týdny, nějakou představu o základní sestavě ale už máme,“ konstatoval Havrda. „Sdílnější ale nebudu, protože ve hře je ještě doladění přestupů a hostování. Navíc můžou přijít nějaké okolnosti, jako třeba zranění. Určitě se chceme prezentovat kvalitní hrou, která bude bavit nás i diváky. Vždyť jde o dobrou reprezentaci našeho klubu,“ dodal.

(René Volf, Pavel Šimáček)