Příbram B – FK Kolín 0:1


Celé jaro čekali na výhru. Dočkali se až v Příbrami. Starší dorostenci utkání o „šest“ bodů zvládli a do tabulky si připsali veledůležité tři body, které je nadále drží v naději na záchranu ve druhé nejvyšší soutěži. O jediný gól utkání se postaral agilní záložník Vácha.
„Zodpovědně jsme celý zápas bránili, i když jsme mnohdy měli štěstí, dovedli sjme zápas do vítězného konce,“ ulevil si po utkání kouč Ladislav Bobek.
Toho těší, že se tým v posledních zápasech může spolehnout na defenzivní činnost. „Hráči pochopili, že se za prvé musí bránit. Pak je šance na úspěch. Už nedostáváme nakládačky. Dřív jsme brzy prohrávali a bylo prakticky po zápase. Nyní bojujeme až do konce,“ podotkl Bobek.
Potvrdí jeho svěřenci body v sobotu proti Teplicím?
Branka: 70. Vácha. Poločas: 0:0.
FK Kolín: Kubrycht – Biško, Holub, Novotný, Kutil – Vácha, Kesner, Rudzan, Kopecký (60. Radil, 70. Michálek) – Končický (80. Potůček), Sova.


Příbram B - FK Kolín 1:2


Velmi cenné vítězství přivezli mladší dorostenci, když po bojovném výkonu zvítězili na hřišti Marily 2:1.
Začátek utkání tomu ale příliš nenasvědčoval. Domácí svého protivníka zatlačili před vlastní branku a kolínská defenzíva chvilkami nevěděla co dříve. Postupně se však Kolín osměloval čím dále více a ve 23. minutě byl odměněn, když se po samostatné individuální akci prosadil Mužík – 0:1.
Hosté pak nadále podnikali nebezpečné brejky a ve 35. minutě přidali druhý gól. Přísně nařízený pokutový kop totiž chladnokrevně proměnil Valenta – 0:2.
Ve druhém poločase si domácí Příbram vynutila výraznou územní převahu, ale podařilo se jí pouze korigovat nepříznivý stav, a tak utkání skončilo výhrou hostů.
„První poločas jsme odehráli podle našich představ. Pozorně jsme bránili a podnikali velmi nebezpečné brejky, z kterých se nám podařilo dvakrát skórovat. Druhé dějství už ale z naší strany tak vydařené nebylo. Zbytečně jsme se zatáhli a prakticky jsme jenom odkopávali míče. Soupeř toho ale naštěstí příliš nevyužil a tak si odvážíme trochu šťastné, ale přesto velmi cenné vítězství. Doufám, že naše herní zlepšení bude pokračovat i v dalších zápasech a že výsledková mizérie z minulých kol je už minulostí,“ užíval si zisku tří bodů trenér Jakub Stach.
Branky: 23. Mužík, 35. Valenta. Poločas: 0:2
FK Kolín: Cihlář – Dudla, Baško, Valenta, Karkoš - Mužík (65. Pospíšil), Jirků, Michálek (57. Růžička), Radil (67. Pohnětal) – Macháček (75. Sova), Havránek.