FK Kolín – Liberec B 1:2

Domácí byli lepším a aktivnějším mužstvem v prvním poločase, hosté měli lepší poločas druhý. Kolínští dorostenci mohli a také měli rozhodnout utkání v prvním poločase, bohužel koncovka je zatím velikou slabinou tohoto týmu. Hosté se ujali vedení v poslední minutě prvního poločasu gólem po rohovém kopu.

Přestože ve druhém poločase byli hosté lepším mužstvem, domácím se podařilo také po standardní situaci Novotným vyrovnat. Vstřelená branka dala domácím nový impuls, soupeře začali ve středu pole opět přehrávat, ale přišla další standardní situace hostů, ze které se Liberec dostal zpět do vedení a to již do konce zápasu nepustil.

„S výkonem našeho týmu jsem spokojený. Do utkání jsme vstoupili s velkou aktivitou a soupeře jsme v prvním poločase přehrávali. Druhý poločas byl kvalitnějším týmem Liberec, který povzbudil gól do šatny. Přestože se nám podařilo vyrovnat, utkání jsme nedotáhli k bodovému zisku. V úvodních třech kolech nás trápí především koncovka a bránění standardních situací soupeřů, kteří mají výraznou výškovou převahu. Na obou problémech se dá pracovat, což také v trénincích činíme. Přes špatný start do soutěže nepropadáme panice, dál tvrdě pracujeme a věříme, že výsledky se brzy dostaví. Já tomuto týmu věřím,“ hlásí trenér Aleš Majer.

Branka: 72. Novotný. Poločas: 0:1. Kolín: Radil – Macháček (32. Kulhánek), Pohnětal, Mužík, Vácha – Jirků – Havránek, Volavka, Radil, Kutifel (57. Trojan) - Novotný.

FK Kolín – Liberec B 2:1

Kolínští mladší dorostenci vyhráli i třetí střetnutí letošní sezony. Jejich výhra proti rezervě libereckého Slovanu byla zasloužená. A to hlavně proto, že si domácí tým vytvořil více brankových příležitostí. Po bezbrankovém prvním poločase se jako první trefil střídající Kopecký, kterého za pět minut napodobil Lambert. Hosté sice sedm minut před koncem snížili, ale Kolín si výhru pohlídal.

„Kromě dvou branek jsme trefili dvakrát tyč a jednou břevno. Všichni hráči, kteří se dostali na hřiště, udělali pro vítězství maximum,“ řekl kouč Vladimír Malinovský.

Branky: 46. Kopecký, 51. Lambert. Poločas: 0:0. Kolín: Petrásek – Plíšek, Koutný, Baško, Budský – Pačes (80. Šátek), Augusta, Kubalík (66. Mojžíš) – Lambert (75. Mořický), Linhart – Tyl (41. Kopecký).