FK Kolín – Rapid Liberec 2:3

Poslední utkání sezony A dorost Kolína prohrál, čímž završil velmi neúspěšnou bilanci na domácím hřišti v právě skončené sezoně.
Rapid Liberec byl v prvním poločase lepším týmem, lépe se pohyboval a dokázal si vypracovat více brankových příležitostí a díky gólu do šatny se ve 44. minutě ujal vedení.

Druhý poločas už začínal mít Kolín navrch, čemuž pomohla také chyba brankáře hostí a Herzánovo snadné vyrovnání do opuštěné branky Rapidu. Pak z ničeho nic přišla velká příležitost hostí, ale Petrásek nařízenou penaltu zlikvidoval. Chvíli na to se po stříleném centru Váchy dostal Kolín do vedení, když se podruhé v utkání trefil Herzán. Domácí v tu chvíli byli lepším mužstvem a zdálo se, že zápas dotáhnou do vítězného konce. Rapid však po pro Kolín nešťastné situaci, kdy se míč odrazil od hlavního rozhodčího, vyrovnal na 2:2.

V závěru chtěl Kolín zvítězit, tlačil se do vápna soupeře, ale v prakticky poslední vteřině zápasu se šťastnou střelou trefil hostující hráč, který byl na hřišti tři minuty a rozhodl o třech bodech pro Rapid.

„Dnes se nám moc nepovedl první poločas, hosté měli více pohybu a byli lepší. Naopak v druhém poločase se mi zdálo, že máme více sil, ale bohužel jsme toho nedokázali využít. V utkání jsme měli nejdříve dost štěstí, ale v úplném závěru se od nás odklonilo. Rapidu k vítězství gratuluji, pral se za nepříznivého stavu a tři body doslova vydřel,“ řekl trenér Aleš Majer.

Branky: 61. a 70.Herzán. Poločas: 0:1.
FK Kolín: Petrásek – Vácha, Baško, Tománek, Budský –Šátek, Štukhejl, Brtek (46. Pačes), Papoušek (68. Tyl), Kopecký – Lambert (46. Herzán).

FK Kolín – Rapid Liberec 7:2

Mladší dorostenci se se sezonou rozloučili vítězně. Sice v zápase dvakrát prohrávali, ale ve druhém dějství soupeře jasně přehráli a nakonec mu na cestu nadělili sedm branek.

„První poločas jsme se trochu trápili, ale asi to bylo tím, že kluci moc chtěli vyhrát. Pak jsme ale jasně dominovali a v klidu si došli pro tři body. Ty nám zajistily páté místo, se kterým jsme maximálně spokojeni. Celé jaro bylo velice vydařené, kluci zaslouží obrovskou pochvalu. Byl to výborný tým, který táhl za jeden provaz,“ řekl kouč Vladimír Malinovský.

Branky: Martinek 2, Wiedermann 2, Šindelář, Štukhejl, Hubáček. Poločas: 3:2.
FK Kolín: Hrouda – Mjartan, Šafranko, Kubánek (49. Řehák), Králík – Šťastný, Šindelář, Hubáček – Brtek (58. Rychlík), Štukhejl (66. Wiedermann) – Martinek (70. Kulhánek).⋌ (vol)