FK Kolín – Horní Měcholupy 3:0

Ve 23 zápase sezony zvítězil A dorost FK Kolín teprve potřetí na domácím hřišti, když si připsal povinné tři body po výhře nad týmem Horních Měcholup.

Do utkání vstoupili domácí nekoncentrovaně a vlažně a tak první dvě příležitosti si vypracovali hosté, vytěžil z nich však pouze nastřelené břevno.

Od 25. minuty už převzali taktovku utkání domácí, ale do poločasu se gólově prosadili pouze jednou, když se po centru Kutifela prosadil Herzán.

Druhý poločas se hrál již prakticky na jednu branku, hosté jen příležitostně a velmi ojediněle hrozili z brejkových situací. Kolín dokázal své vítězství ještě zvýraznit na třígólový rozdíl, když se nejprve trefil Lambert a po něm z penalty, nařízené za faul na Šátka, Havránek.

Domácí vyhráli zaslouženě, hrou a předvedeným výkonem však příliš neoslnili.

„Nehráli jsme dobře, nejsem spokojen s předvedenou hrou a ani příliš s výsledkem. Při veškeré úctě k soupeři jsme měli vyhrát vyšším rozdílem. Hodně jsme kazili přihrávky, hlavně míče za obranu soupeře nám lítali všude možně. Po třetím gólu jsme na hřišti začali trochu frajeřit a místo zvýšení náskoku jsme spíš dlouho vodili míč a díky lehkovážnosti při plnění defenzivních úkolů mohl soupeř náš náskok zkorigovat. Je škoda, že sebevědomí, plynoucí z tříbrankového vedení, nevyužijeme ke kvalitní hře,“ uvedl trenér staršího dorostu Aleš Majer.

Branky: 36. Herzán, 54. Lambert, 71. Havránek z PK. Poločas: 1:0.
FK Kolín: Petrásek – Plíšek, Baško, Vácha (46. Lambert), Kutifel – Havránek, Kopecký (75. Brtek), Tománek, Papoušek (58. Pačes), Šátek – Herzán (67. Mužík).

FK Kolín – Horní Měcholupy 4:0

Domácí mladší dorost si poradil s předposledním týmem tabulky, když mu dal čtyři góly. A mohlo jich být ještě mnohem více, ale nedařilo se mu v zakončení.

„Byli jsme od prvních minut jasně lepší. Trošku jsme se ale trápili v koncovce. Už v poločase jsme měli vést tak o čtyři góly. Pak jsme měli hluchou část, ale ve druhém dějství byla naše převaha ještě výraznější. Škoda, že jsme nedali o čtyři góly víc,“ uvedl Vladimír Malinovský, kouč Kolína.

Branky: Štukhejl 2, Šindelář, Kulhánek. Poločas: 2:0.

FK Kolín: Kosprt (52. Hrouda) – Mjartan, Šafranko, Kubánek, Herčík – Kulhánek (59. Rychlík), Martínek, Šindelář, Hubáček (41. Králík) – Štukhejl, Šťastný (59. Martinek).