FK Kolín – FK Pardubice B 1:3

V pátém utkání sezony potřeboval domácí Kolín získat tři body, což se mu však díky nízké efektivitě v koncovce a hrubým chybám v obranné fázi v průběhu druhého poločasu nepodařilo.

První poločas vyzněl i přes úvodní šanci Pardubic jasně pro domácí tým, ale koncovka byla opět nepřesná a nedůrazná.
Vstup do druhého poločasu se staršímu dorostu Kolína hrubě nevydařil, Pardubice do 70. minuty vstřelily dvě branky, navíc nastřelily tyč a jednou domácí zachránil svým zákrokem brankář Petrásek.

V závěrečných dvaceti minutách utkání se Kolín opět nadechl k aktivnější hře, což přineslo snížení zásluhou Baška. To však přišlo až v 87. minutě, takže na vyrovnání už domácím zbývalo málo času, navíc hosté se ještě v 91. prosadili díky brejkové situaci do otevřené obrany Kolína.

„Průběhy našich utkáních se sobě velmi podobají. První poločas hrajeme velmi aktivně a často soupeře přehráváme, bohužel vstřelit gól je pro nás obrovský problém. V průběhu druhých poločasů pak nepochopitelně na deset až dvacet minut vypadneme ze hry a soupeři zlomí zápas ve svůj prospěch. Je otázkou, proč tomu tak je, každopádně nás nejvíce trápí špatná koncovka,“ řekl kolínský trenér Aleš Majer.

Branka: 87. Baško. Poločas: 0:0.
FK Kolín: Petrásek – Kutifel, Baško, Tománek (85. Budský), Vácha – Jirků – Kopecký (82. Šátek), Papoušek, Lambert (73. Pačes), Tyl (62. Plíšek) – Herzán.

FK Kolín – FK Pardubice B 0:5

Domácí mladší dorostenci dostali na svém trávníku pořádnou lekci. Od rezervy Pardubic dostali pět branek. První dva góly padly v prvním poločase, zbylé tři po změně stran. Hosté byli jednoznačně lepší ve všech herních činnostech, Kolín měl jen dvě větší příležitosti.

„Prostě a jednoduše jsme na soupeře neměli a porážka je ještě milosrdná. Už po prvním poločase jsme mohli klidně prohrávat o pět branek, ale hosté zahodili snad čtyři tutovky. Po přestávce Pardubice o malinko polevily, ale stejně nás stále přehrávaly,“ uznal Vladimír Malinovský, kouč Kolína.

FK Kolín: Hrouda – Mjartan, Smetana, Tafel, Herčík – Kulhánek (41. Kubánek), Wiedermann (41. Nekvinda), Martínek, Hubáček (41. Rychlík) – Mořický (41. Šindelář), Šťastný. Poločas: 0:2.