FK Kolín – Slovan Liberec B 1:4

Úvodní utkání nového ročníku starší dorostenci Kolína nezvládli a prohráli s B dorostem Slovanu Liberec.
Kolín byl sice v úvodní půl hodině lepším mužstvem, ale několik nadějných akcí nedotáhl, jednou trefili domácí tyč a v jednom případě byl domácím upřen pokutový kop po ruce jednoho z hostujících hráčů.

Pak se střelecky začali prosazovat hosté, kteří byli velice úspěšní po střelách ze střední a větší vzdálenosti. V utkání zvítězili zaslouženě, protože v pokutových územích a jejich okolí prokázali větší kvalitu a sebevědomí než domácí.

Pro Kolín je konečný výsledek dost přísný, hosté však byli maximálně efektivní. „ Z výsledku na hřišti jsme velice zklamáni, v přípravě jsme odvedli hodně práce, dnes jsme to však nedokázali zúročit. Většina hráčů nepodala svůj standardní výkon, Liberec zase nebyl tak silný, jak ukazuje konečné skóre. My jsme však neuvěřitelně kazili předfinální a finální situace, v tom nás hosté jasně předčili. V některých případech jsme i zaostávali ve startu na míč, což je způsobeno malou předvídavostí hráčů. Výsledek na hřišti je nedůstojný kvalitě tohoto týmu, utkání jsme nezvládli. Na druhou stranu nemá cenu dělat předčasné závěry. Pokud budou hráči dále pracovat, výsledky se dostaví,“ věří trenér Kolína Aleš Majer.

Branka Kolína: 68. Vácha. Poločas: 0:2.
FK Kolín: Petrásek – Plíšek, Baško, Vácha, Kutifel (46. Lambert) - Jirků (80. Kubalík), Tománek, Papoušek (65. Pačes) – Kopecký (70. Jansta), Herzán, Mužík.


FK Kolín – Slovan Liberec B 2:3

Mladší dorostenci Kolína ve svém prvním vystoupení prohráli.
Po prvním poločase prohrávali o dvě branky a když dostali po přestávce třetí gól, vypadal zápas beznadějně. Domácí ale nesložili zbraně a dvěma zásahy utkání hodně zdramatizovali. Vyrovnat se jim ale přes veškerou snahu nepodařilo.

„Nehráli jsme úplně špatně, hráčům nemohu vytknout snahu a nasazení. Občas se nám podařila i pěkná akce. Ale zatímco hosté po našich chybách své šance proměnili, my jsme byli se zakončením na štíru. Těší mě, že jsme utkání nevzdali a bojovali jsme až do úplného konce. Ale tak to musí být v každém zápase,“ řekl kouč mladšího dorostu Vladimír Malinovský.

Branky Kolína: 68. Šindelář, 74. Štukhejl. Poločas: 0:2.
FK Kolín: Hrouda – Herčík, Kubánek (58. Tafel), Smetana, Králík – Kulhánek (41. Wiedermann), Martínek (51. Šindelář), Nekvinda, Hubáček (41. Rychlík) – Mořický, Štukhejl.