FK Kolín – Jablonec B 0:2

O pravdivosti slov, že fotbal nemá logiku se kolínští starší dorostenci přesvědčili v šestém jarním kole v zápase s Jabloncem B. Hosté, kteří jsou v tabulce na druhém místě, vstupovali do utkání v roli favorita, ale prvních třicet minut prvního poločasu měli v režii domácí. Svoje čtyři gólové šance však Kolín neproměnil a tak přišel v rozmezí mezi 36. a 40. minutou krutý trest v podobě dvou inkasovaných a pro soupeře také poměrně šťastných branek.

Ve druhém poločase se nedala domácím hráčům upřít snaha s výsledkem něco udělat, ale Jablonec si již výsledek utkání pohlídal a dovedl utkání do vítězného konce. „ Po nevydařeném minulém utkání s Pardubicemi, ze kterého jsme však vydolovali alespoň bod, jsme s dnešním výkonem hlavně v prvním poločase spokojeni. V naší hře nastal jasně posun dopředu. Bohužel nám chyběla kvalita a důraz v koncovce. Po dvou slepených inkasovaných gólech jsme se chtěli ještě pokusit o zvrat, ale jednak nám to nepovolil ve druhém poločase dobře hrající Jablonec a také nám rychle ubývalo sil, což bylo způsobeno neoptimálním zdravotním stavem některých hráčů. Přesto můžeme ze zápasu odejít se vztyčenou hlavou, jak jsem již řekl, se hrou jsme daleko spokojenější než v minulém utkání,“ řekl trenér Aleš Majer.

FK Kolín: Arnold – Kutifel, Pohnětal, Vácha, Karkoš – Augusta - Volavka, Jirků (84. Budský) - Trojan (73. Zych), Herzán, Kopecký. Poločas: 0:2.

FK Kolín – Jablonec B 0:0

Domácí mladší dorostenci měli v utkání několik slibných příležitostí, ale ani jedinou nedotáhli do zdárného konce. Nejblíže gólu byl v prvním poločase Budský, který po faulu na Augustu neproměnil pokutový kop.

Kolín byl po celý zápas jasně lepší, vyhrával osobní souboje a předvedl několik hodně povedených akcí. Těm však chybělo to nejdůležitější – gól. „Utkání jsme měli od prvních minut jednoznačně pod svojí kontrolou. Vytvořili jsme si dost šancí, ale nedali jsme ani ty nejvyloženější. Můžeme jen litovat toho, že jsme nedali gól. Náš výkon byl tentokrát povedený, hráči si zaslouží pochvalu,“ řekl Vladimír Malinovský, kouč mladšího dorostu.

FK Kolín: Petrásek – Plíšek, Mojžíš, Kubánek, Budský – Šátek, Augusta (50. Pačes), Lambert, Kubalík (77. Mouder) – Tyl (58. Mjartan), Čermák.