FK Kolín – Litomyšl 5:1

V domácím utkání s posledním týmem tabulky Litomyšlí bylo povinností domácích zvítězit. Malou komplikací bylo, že se zápas musel díky nepřízni počasí odehrát na umělé trávě, jejíž menší rozměry nahrávají spíše defenzivně laděným týmům.

Kolínu se však již v 7. minutě podařilo zásluhou krásné přihrávky Michálka a následném lobu Radila vstřelit první uklidňující branku a od toho se pak utkání odvíjelo.

Domácí měli v prvním poločase další šance, ale využít se jim podařilo až tu ve 42. minutě, kdy se po závaru před hostující brankou prosadil dorážkou Mužík.

V nástupu do druhého poločasu dorostenci Kolína výrazně polevili a hosté se rázem dostali do dvou nadějných možností. Kolín však zopakoval spolupráci z prvního poločasu a Radil v 61. zvýšil na 3:0. Pak sice hosté v 69. zkorigovali po standardní situaci na 3:1, ale Kolín už zápas zvládnul a v závěru utkání přidal další dvě branky.

„Dnes nejsem přes výrazné vítězství s výkonem příliš spokojený. Zkazili jsme spoustu přihrávek a často jsme hráli zbytečně hekticky. Navíc přístup v úvodu druhého poločasu nebyl optimální, čímž jsme pustili Litomyšl do hry. Vyhráli jsme sice zaslouženě a mohli vstřelit i více branek, ale kvalita hry moc vysoká nebyla,“ uvedl trenér staršího dorostu Aleš Majer.

Branky: 7. a 61. Radil, 42. Mužík, 83. Volavka, 89. Novotný. Poločas: 2:0.
FK Kolín: O. Radil I – Kutifel (78. Macháček), Pohnětal, Vácha, Karkoš – Jirků (72. Zych), Michálek, Mužík – O. Radil II (65. Novotný), Volavka (83. Kulhánek), Havránek.

FK Kolín – Litomyšl 5:1

Také mladší dorostenci kolínského FK vyhráli 5:1. Už v prvním poločase dali tři branky, o které se postarali Linhart hlavou a Kubalík s Kopeckým po samostatných nájezdech.

Po přestávce se trefil dvakrát střídající Mořický, mezi jehož dvě trefy vměstnali branku také hosté.

„Soupeř neměl před tímto zápasem žádný bod, takže jsme pouze splnili povinnost. To proto, že jsme nehráli vůbec dobře. V naší hře byla spousta nepřesností a soupeře jsme zbytečně pustili do několika šancí. Hlavně na začátku, kdy jsme měli jednou štěstí a jednou nás podržel Petrásek. Spokojeni tedy můžeme být s bodovým ziskem, ale s předvedenou hrou už nikoli,“ řekl Vladimír Malinovský, trenér mladšího dorostu.

Branky: 13. Linhart, 14. Kubalík, 36. Kopecký, 44. a 75. Mořický. Poločas: 3:0.
FK Kolín: Petrásek (41. Hanuš) – Plíšek, Baško, Mojžíš, Budský – Pačes, Augusta, Linhart, Kubalík (62. Tříska) – Kopecký (53. Tyl), Lambert (36. Mořický).