FK Kolín – Ol. Hradec Králové 0:2

Úvodní utkání sezony se Kolínským dorostencům nevydařilo. Hosté z Hradce Králové v utkání zvítězili zaslouženě a to hlavně z pohledu proměňování šancí a většího důrazu v pokutových územích.

Hráčům Kolína se hlavně v úvodní půlhodině hry nedařila kombinace a přechodová fáze do útoku. V momentě, kdy Kolín začínal mít ve středu pole převahu se však soupeř po standardní situaci a nedůrazu při dorážce ujal vedení.

V utkání si domácí fotbalisté vypracovali čtyři vyložené šance, bohužel ani jednu nedokázali využít.

„Do utkání jsme špatně vstoupili a soupeř byl v úvodu pohyblivější a důraznější. Postupně jsme se zlepšovali, ale neproměnili jsme ani dva samostatné nájezdy. V utkání jsme navíc selhali při zahrávání standardních situací, kterých jsme měli v blízkosti pokutového území devět. Podali jsme pouze průměrný výkon a to na důrazného a dobře napadajícího soupeře nestačilo,“ řekl po utkání kouč staršího dorostu Kolína Aleš Majer.

FK Kolín: Douděra – Macháček, Pohnětal, Mužík (88. Zych), Vácha – Jirků, Kulhánek (59. Novotný), Radil (73. Michálek) – Havránek, Volavka, Kutifel. Poločas: 0:1.

FK Kolín – Ol. Hradec Králové 3:0

Domácí mladší dorostenci rozhodli o svém vítězství až po přestávce. A všechny góly dali po standardních situacích.

Už v prvním poločase měli tři velké příležitosti, ale střeleckou mušku si teprve rovnali. I hosté měli v utkání dvě velké šance, v nich se ale vyznamenal brankář Petrásek.

„V poločase jsme se obávali, abychom nedoplatili na neproměňování šancí. Ve druhém dějství jsme už ale koncovku zlepšili a výsledkem toho byly tři góly. Naše výhra je jednoznačně zasloužená, což přiznal i trenér hostí,“ uvedl po utkání kouč mladšího dorostu Kolína Vladimír Malinovský.

Branky: 45. Budský, 51. Baško, 65. Augusta. Poločas: 0:0. FK Kolín: Petrásek – Plíšek, Baško, Koutný, Budský – Pačes (70. Mojžíš), Augusta, Linhart, Kubalík (77. Šátek) – M. Kopecký (77. Mořický), Lambert (65. Tyl).