FK Kolín – Čáslav 1:2

Po vyrovnaném prvním poločase se vše podstatné pro výsledek utkání odehrálo v poločase druhém. Kolín nezvládl jeho úvodní čtvrthodinku, kdy soupeři nabídl čtyři vyložené šance včetně penalty, kterou sice hosté díky skvělému zákroku Kubrychta neproměnili, ale o další tři minuty později už šli hosté zásluhou přesné střely z hranice šestnáctky do vedení.
Když se o dalších pět minut později prosadili hosté podruhé, zdálo se být utkání rozhodnuté. Kolín však po trojím střídání dokázal utkání zdramatizovat, během deseti minut se dostal díky střídajícímu Pohnětalovi do čtyř vyložených šancí. Poslední z vypracovaných příležitostí Pohnětal proměnil a v 73. minutě snížil na 1:2.
V hektickém závěru utkání se Kolín tlačil do útoku a hosté se snažili hrozit z rychlých protiútoků, žádná vážnější příležitost se však ani jednomu z týmu nenaskytla a tak si Čáslav z Kolína odvezla tři body.
„S výsledkem i výkonem jsem nespokojený. Čáslavi jsme vítězství darovali špatným výkonem v úvodních patnácti minutách druhého poločasu. Navíc jsem očekával, že se po snížení výsledku na 1:2 popereme o výsledek s větším zaujetím. Čáslav má kvalitní tým, na jaře se jim daří, ale my jsme měli podat lepší výkon a zápas zvládnout lépe,“ řekl kouč Kolína Aleš Majer.

Branky: 73. Pohnětal – 57. Frejlach, 62. Parachin. Poločas: 0:0.
FK Kolín: Kubrycht – Kutil, Biško, Valenta, Vácha (60. Kutifel) – Michálek, Mužík (60. Beran), Potůček (60. Pohnětal) – Volavka, Kureš, Havránek.

FK Kolín – Čáslav 1:0

Domácí mladší dorostenci pomstili své starší kolegy a zvítězili nejtěsnějším rozdílem. Utkání rozhodl povedenou střelou útočník Novotný, který si naběhl za obranu a propálil čáslavského brankáře.
„Po výhře v Mladé Boleslavi si asi kluci mysleli, že se soupeř porazí sám. V poločase jsem musel zvýšit hlas a hráče probudit. První poločas byl totiž z naší strany velmi špatný,“ řekl kolínský trenér Vladimír Malinovský. „Po přestávce to už bylo z naší strany lepší. Podařilo se nám vstřelit branku a pak jsme dobře bránili. Lépe jsme kombinovali a hlavně jsme přidali na bojovnosti,“ dodal Malinovský.

Branka: 53. Novotný. Poločas: 0:0.
FK Kolín: Radil - Richtár, Baško, Macháček, Budský - Beran (41. Kubalík), Augusta, Jirků, Kutifel (80. Tříska) - Novotný (80. Hanuš), Tyl (41. Šátek).