Dvůr Králové – FK Kolín 2:4

Starší dorostenci Kolína i v posledním zápase na hřištích soupeřů potvrdili, že se jim letos venku daří. Ve Dvoře Králové zvítězili 4:2.

Od první minuty bylo jasné, že Kolín přijel do Dvora pro tři body. Hosté se snažili o kombinační a rychlou hru, které domácí většinou nestačili a jen díky nepřesnostem se Kolín neujal vedení dříve než ve 30. minutě, kdy pokutový kop za faul na Kopeckého proměnil Baško.

Za pět minut přidal po centru Šátka druhý gól Herzán, takže do kabin šel Kolín s bezpečným náskokem.

Druhý poločas již tak kvalitní za strany hostí nebyl, takže třetí gól dal Kolín až po hrubé chybě domácího brankáře, kterou využil svým druhým gólem v zápase Herzán.

Pak Kolín nepochopitelně polevil, domácí se díky tomu dostali do hry a dvakrát skórovali. Naštěstí pro Kolín se mezi dva vstřelené góly domácích vklínil také gól Tománka, takže žádné velké závěrečné drama nenastalo a Kolín si odvezl ze Dvora tři body.

„Spokojen jsem hlavně s výkonem v prvním poločase, ve kterém jsme hráli velmi aktivně a domácí jsme jasně přehrávali. Naopak druhý poločas jsme přestali soupeře napadat a úroveň hry tím hodně klesla. V posledních patnácti minutách jsme opět dle tradice polevili a tím jsme domácím dovolili zkorigovat výsledek. To mě hodně mrzí. Nevím, proč nehrajeme stále stejně po celých devadesát minut,“ řekl trenér Kolína Aleš Majer.

Branky: 30. Baško z PK, 35. a 60. Herzán, 82. Tománek. Poločas: 0:2.
FK Kolín: Petrásek – Plíšek, Tománek, Baško, Kutifel (70. Vácha) – Havránek (46. Budský), Papoušek, Kopecký (70. Brtek), Šátek – Herzán, Lambert (57. Pačes).

Dvůr Králové – FK Kolín 2:6

Hostující mladší dorostenci potvrdili roli favorita a poslednímu týmu nedali žádnou šanci. V poločase vedli hosté dvoubrankovým rozdílem a po přestávce své vedení navýšili. A to i přesto, že sami dvakrát inkasovali.

„Zápas byl jednoznačný, jen jsme měli vyhrát výraznějším rozdílem. Šance jsme na to rozhodně měli. Problémy nám dělali jejich dva útočníci, kteří byli rychlí a šikovní. Jinak jsme ale nepřipustili žádné komplikace,“ řekl kouč mladšího dorostu Vladimír Malinovský.

Branky: Martínek 2, Kulhánek, Štukhejl, Kubánek z PK, Šťastný. Poločas: 0:2.
FK Kolín: Kosprt (56. Hrouda) – Mjartan (47. Řehák), Kubánek, Herčík, Králík – Kulhánek (41. Šťastný), Brtek (41. Hubáček), Šafranko, Šindelář – Štukhejl, Martínek.