Malinovský: Neuvěřitelné, co si ti rozhodčí dovolí

Chrudim /FOTOGALERIE/ - Stejně jako před týdnem žáci, tak i o posledním víkendu získali fotbaloví dorostenci FK Kolín s Chrudimí bod. O ten se postarali také hráči staršího ročníku.

17.5.2011 3

Z utkání staršího dorostu AFK Chrudim - FK Kolín (2:2).Foto: Deník/Vladimír Malinovský

AFK Chrudim - FK Kolín 2:2

Starší dorostenci Kolína opět ukázali, že v zápasech na hřištích soupeřů patří mezi tři nejlepší týmy soutěže a ve 22. kole dokázali získat bod na hřišti druhé Chrudimi.

Do utkání vstoupili podle očekáváni aktivněji domácí, vytvořili si územní převahu, ale k ohrožení branky hostů se dostávali jen díky střelám ze střední vzdálenosti. A právě jeden z těchto střeleckých pokusů se ujal a domácí šli ve 26. minutě do vedení.

Kolín vystřelil na chrudimskou branku poprvé ve 32. minutě, kdy si míč k rozehrání standardní situace ze třiceti metrů postavil Baško a jeho tečovaná střela znamenala vyrovnání.

Hra se poté částečně vyrovnala, domácí mohli jít do vedení v závěru prvního poločasu, ale svoji první vyloženou šanci neproměnili.
Druhý poločas začal opět ve znamení převahy domácích, ze které plynulo několik standardních situací, které však obrana hostí dokázala odvrátit. Chrudim se znovu ujala vedení v 57. minutě, když Vávra dorazil z malého vápna centr z levé strany.

Nadále se pak hrálo hlavně na útočné polovině domácích, ale bez vážnějších šancí. V poslední čtvrthodině domácí trochu znervózněli a Kolín se pokoušel o vyrovnání, bohužel k brance soupeře se dostával jen velmi obtížně. Nakonec se na Kolín usmálo štěstí, když nejprve Plíšek v 86. nastřelil tyč a v poslední minutě po dlouhém autovém vhazování propálil vše, co mu stálo v cestě, Kutifel a zajistil Kolínu cenný bod.

„Dnes byli domácí jasně lepším a hlavně fotbalovějším mužstvem. My jsme jejich hru eliminovali jen díky precizní defenzivě, ale směrem dopředu jsme nepředvedli téměř nic. Prosadit jsme se dokázali pouze ze standardních situací a také se k nám dnes po delší době přiklonilo štěstí. Hráči samozřejmě bojovali a poctivě pracovali, ale to by mělo být normální a přirozené, takže je otázkou, zda je co chválit. Bod je pro nás maximem, co jsme dnes mohli získat. Naopak pro Chrudim je po průběhu utkání vyrovnání v poslední minutě kruté,“ uvedl trenér Kolína Aleš Majer.

Branky: 32. Baško, 90. Kutifel. Poločas: 1:1.
FK Kolín: Petrásek – Plíšek, Tománek, Baško, Vácha – Havránek (75. Budský), Štukhejl, Mužík (68. Herzán), Pačes (61. Šátek), Kutifel – Lambert (55. Kopecký).

AFK Chrudim – FK Kolín 2:1

Hostující mladší dorostenci prohráli podruhé za sebou, když nestačili na druhý celek tabulky.
Po prvním poločase vedli domácí dvougólovým rozdílem, ale když se po minutě hry ve druhém dějství trefil výborně hrající Štukhejl, začala se Chrudim strachovat o výsledek. Na vyrovnání však Kolín nedosáhl.

„Kluky jsem po zápase pochválil za výborný výkon, favorizovanému domácímu týmu jsme byli více než vyrovnaným soupeřem. Hlavně ve druhém poločase jsme hráli velice dobře, předvedli jsme několik kombinačních akcí a domácím se ve všech herních činnostech vyrovnali,“ uvedl kouč Vladimír Malinovský, kterého naštvali rozhodčí. „Už ve čtvrtém zápase po sobě jsme hráli o tři minuty kratší druhý poločas. To je prostě neuvěřitelné, co si ti rozhodčí dovolí. Nás neustále o něčem poučují a sami si dělají, co chtějí. A přál bych všem vidět, co na sebe dělali po celých sedmdesát sedm odehraných minut oba pomezní přes celou šířku hřiště. Fakt neuvěřitelné. To je výsměch,“ naštvalo Malinovského.

Branka: Štukhejl. Poločas: 2:0.
FK Kolín: Kosprt – Mjartan, Šafranko, Kubánek, Herčík – Šťastný (69. Martínek), Brtek, Hubáček – Martínek (77. Rychlík), Šindelář – Štukhejl.

17.5.2011 VSTUP DO DISKUSE 3

Stavebním záměrům v blízkosti obcí vystavila místní referenda stopku

David Rath
22

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

OBRAZEM: Petr Korál pokřtil kapele Benefit novou desku

Kolín – Zatímco o sobotním večeru v televizi zástupci politických stran odhalovali, s kým půjdou či nepůjdou do koalice a v domácnostech bouchali šampaňské nebo hledali pas, to podle toho, koho volili, v kolínském městském společenském domě hrály kapely, které přežily nejen ústrky a zákazy komunistů, ale i všechny vlády současné.

Mezinárodní den archeologie přilákal malé i velké

Kolín /FOTOGALERIE/ - Regionální muzeum v Kolíně připravilo na sobotu zajímavý program při příležitosti Mezinárodního dne archeologie. Něco zajímavého pro sebe si v něm našli malí i velcí, fundovaní průvodci dokázali vždy přizpůsobit svůj výklad věku návštěvníků nebo třeba regionu, odkud do kolínského muzea přijeli.

Volby 2017 v Chrášťanech, Bylanech a Chotouni

Kolínsko - Jak vypadaly parlamentní volby v Chrášťanech, Bylanech a Chotouni?

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.