Olympia Hradec Králové – FK Kolín 5:2

Ve třetím jarním zápase skončila vítězná šňůra starších dorostenců FK Kolín, když podlehli na hřišti druhé Olympie Hradec Králové 5:2.
Do utkání lépe vstoupil Kolín a v úvodních patnácti minutách si i díky chybám v rozehrávce domácích vypracoval tři vyložené příležitosti, které však nevyužil.

První se tak gólově prosadili domácí, když centrovaný míč z pravé strany si nešťastně do sítě srazil Vácha. Hosté však pokračovali v aktivní hře, kterou korunoval ve 29. minutě vyrovnávací brankou Herzán. Bohužel pro Kolín přišla o tři minuty později chyba v rozehrávce a domácí se znovu dostali do vedení. Do konce poločasu byl Kolín stále aktivnější, ale vyrovnat se mu nepodařilo.

Druhý poločas byl opakem prvního, domácí se díky své typické silové a agresivní hře dostali do tlaku z něhož plynuly standardní situace v podobě dlouhých autů a rohových kopů.

Kolín se naopak přestal dobře pohybovat a zmizela i aktivní hra. Olympia tak díky dvěma střelám po odražených míčích navýšila své vedení a utkání zaslouženě dotáhla do vítězného konce.

„Škoda, že jsme nevyužili velmi dobrého výkonu v prvním poločase a gólově nepotrestali chyby domácích. Naopak domácí naše dvě chyby potrestali a ujali se po poločase vedení. Druhý poločas jsme naopak vůbec nezvládli. Nevím proč jsme přestali praktikovat aktivní hru, kterou jsme se prezentovali v prvním poločase. Domácím gratuluji k zaslouženému vítězství, kterého dosáhli díky jednoduchému důraznému fotbalu a také díky velmi kvalitnímu útočníkovi Pražákovi,“ uvedl trenér kolínských starších dorostenců Aleš Majer.

„Neodpustím si však poznámku k surové a místy až zákeřné hře domácích v momentech, kdy prohráli souboji nebo byli u míče později než naši hráči. Každý takový souboj byl řešen zákrokem podrážkou na kotník nebo nárt našeho hráče. Měl jsem až pocit, že to byl záměr,“ dodal Majer.

Branky: 29. a 90. Herzán. Poločas: 2:1. FK Kolín: Petrásek – Kutifel, Baško, Vácha (75. Pačes), Budský (62. Havránek) - Plíšek, Volavka, Mužík, Papoušek (68. Tyl), Šátek (57. Kopecký) – Herzán.

Olympia Hradec Králové – FK Kolín 0:1

Mladší dorostenci Kolína drží jarní neporazitelnost. Ve třetím jarním vystoupení dokázali zvítězit na půdě královéhradecké Olympie nejtěsnějším rozdílem, když si domácí dali vlastní branku.

„Bylo to hodně bojovné utkání, převládal urputný boj. My jsme byli ve druhém poločase o něco fotbalovější, a proto jsme si podle mě zasloužili vyhrát. Branku jsme dali šťastnou, ale i takové se počítají. Šťastný namířil svou střelu do tyče a domácí hráč si míč srazil do brány. Máme tři body a ty se počítají,“ radoval se po zápase kouč hostí Vladimír Malinovský.

Branka: vlastní. Poločas: 0:0. FK Kolín: Kosprt – Mjartan, Kubánek, Šafranko, Herčík – Wiedermann (41. Kulhánek), Nekvinda, Hubáček (80. Hrouda), Brtek (54. Horálek), Rychlík (41. Šťastný) – Štukhejl.