Náchod – FK Kolín 1:0

Starším dorostencům Kolína se v soutěži výsledkově zatím moc nedaří. Ze čtyř utkání tři prohráli. Naposledy nestačili na Náchod. „Herně to není špatné, ale nejsme schopni proměňovat šance,“ hlesl kouč Kolína Aleš Majer.

Jeho tým měl v Náchodě na to, aby si domů přivezl alespoň jeden bod. Jenomže své šance neproměnil a v závěru toho litoval. Náchod totiž minutu před koncem rozhodl o své výhře. „Prostě jsme neměli štěstí. Snad se k nám přikloní v následujícím domácím utkání,“ dodal Majer.

FK Kolín: Petrásek – Kutifel, Baško, Vácha, Hucký – Jirků, Lambert, Papoušek – Kopecký, Herzán (75. Jansta), Tyl (65. Tománek). Poločas: 0:0.

Náchod – FK Kolín 1:3

Mladší dorostenci sice pomstili své starší kolegy, ale tři body byly draze vykoupeny. V průběhu zápasu se totiž zranil jejich nejlepší hráč, útočník Štukhejl. „Zlomil si vřetenní kost. Má sádru. Jeho absence bude pětitýdenní,“ uvedl kouč Kolína Vladimír Malinovský.

Ten ukázal, že je mužem na správném místě. Místo zraněného Štukhejla, který mimochodem do té doby vstřelil jednu branku, poslal na hrací plochu Mořického, který se trefil hned dvakrát.

„První poločas jsme byli určitě lepší, druhá půle byla zase podstatně vyrovnanější, ale jinak si myslím, že výhra je zasloužená. Nicméně musím poznamenat, že jsme v úvodu druhého poločasu přežili svoji smrt, protože domácí třikrát nastřelili břevno. Tentokrát se k nám přiklonilo štěstí. Jediný gól jsme inkasovali až v závěru utkání, kdy už o nic nešlo,“ poznamenal Malinovský.

Branky: Mořický 2, Štukhejl. Poločas: 0:1.

FK Kolín: Hrouda – Mjartan, Smetana, Tafel, Herčík – Kulhánek, Wiedermann, Martínek, Hubáček (66. Rychlík) – Štukhejl (56. Mořický), Šťastný (76. Šindelář).