FK Kolín – Nový Bydžov 2:0

V úvodním jarním utkání přivítal kolínský starší dorost posledního podzimního soupeře, celek Nového Bydžova. Hostům patřilo po zimní přestávce 3. místo v tabulce, takže před utkáním byli jasným favoritem. Tomu odpovídal i začátek utkání, kdy se domácí hlavně díky standardním situacím soupeře ocitli pod tlakem, z něhož plynuly nepříjemné závary před kolínskou brankou.

Postupem času se domácí obrana s těmito situacemi dokázala vypořádat, útočníkům se dařilo udržet míč, a tak se šance začaly rodit i před brankou hostujícího týmu. Postupně v nich však Kopecký, Herzán ani Mužík neuspěli, takže do kabin se šlo bez branek.

Do druhého poločasu vstoupili o něco aktivněji opět hosté, ale jejich platonická převaha trvala pouze pět minut, pak se již začali prosazovat domácí. Nejprve po dvou rohových kopech Váchy odvraceli hosté dvakrát nepříjemné situace z bezprostřední blízkosti jejich branky, poté se již Kolín dostal v 58. minutě do vedení zásluhou Trojana, který využil centru Volavky a zaváhání hostujícího obránce.

Ihned po obdržené brance se Cidlina pokusila o vyrovnání, ale její šanci v pokutovém území zmařil vynikajícím zákrokem Kutifel. Hře domácích prospěl v 70. příchod Lukáše Jirků, který byl hned po příchodu na hřiště velice aktivní jak co se týče presinku, tak také ve hře dopředu. Svoji první šanci Jirků nevyužil, ale po další možnosti Herzána dostal šanci na reparát o po nezištné přihrávce Romana Herzána zvýšil na 2:0.

V závěru měli hosté ještě šanci na zkorigování výsledku, ale již překonaného Radila zastoupil Vácha. Domácí tak získali velice důležité a cenné tři body.

„Utkání jsme zvládli dobře takticky, herně to už tak dobré nebylo. Hodně jsme kazili, což nás proti takhle kvalitnímu soupeři stojí zbytečně mnoho sil. V úvodu nás trápila především dlouhá autová vhazování soupeře, na která jsme se sice připravovali, ale hráčům chvíli trvalo, než se s tím srovnali. Vypracovali jsme si ze hry celkem dost šancí a možností, což je určitě pozitivní. Stejně však do příštích zápasů čekám od hráčů více kvality v přechodové fázi směrem dopředu,“ řekl trenér Kolína Aleš Majer.

Branky: 58. Trojan, 84. Jirků. Poločas: 0:0. FK Kolín: Radil – Kutifel, Baško, Vácha, Karkoš – Mužík, Zych – Pohnětal (70. Jirků) – Kopecký (46. Trojan), Herzán, Volavka (87. Lambert).

FK Kolín – Nový Bydžov 1:1

Mladší dorostenci Kolína byli rádi za bod. Vyrovnávací branku dal totiž Linhart ve druhé minutě nastavení po rohovém kopu. Hosté byli od začátku aktivnější, těžili ze své rychlosti a hlavně z důrazu. Ovšem překonat brankáře Petráska se jim dlouho nedařilo. Až po přestávce po zavání a střele od tyče. Pak měli hosté další dvě možnosti na pojištění výsledku, ale při Kolínu stálo štěstí. A to se k němu přiklonilo v nastavení, když srovnal Linhart.

„V utkání jsme byli horším týmem a naše vyrovnávací branka byla dar z nebes. Můžeme děkovat hlavně brankáři Petráskovi, který chytil tři velešance. Bod má pro nás v tomto zápase cenu výhry,“ uvedl Vladimír Malinovský, kouč mladšího dorostu.

Branka Kolína: 80. (+2). Linhart. Poločas: 0:0. FK Kolín: Petrásek – Plíšek, Mojžíš, Augusta, Budský – Šátek (68. Mjartan), Lambert, Linhart, Kubalík (41. Pačes) – Tyl (59. Srb), Čermák.