Nový Bydžov – FK Kolín 1:0

Poslední utkání podzimní části sezony naprosto vystihlo to, jak kolínský starší dorost první polovinu soutěže odehrál. V utkání proti velice kvalitnímu soupeři podali hosté velmi dobrý výkon, který však na zisk bodů opět nestačil.

Kolín hlavně v prvním poločase výborně napadal rozehrávku domácích hráčů, z čehož plynuly chyby domácích, které však hosté nedokázali potrestat. Domácí hráči získávali nebezpečné situace hlavně díky dlouhým autovým vhazováním a rohovým kopům. Přesto se do vyložených šancí obě mužstva dostávala jen velmi těžko.

Druhý poločas již šance přinesl, bohužel pro Kolín jedinou branku vstřelil v 77. minutě domácí tým.

„Hráče jsem po bezprostředně po zápase pochválil, podali výkon plný agresivního presinku a rychlých sprintů, navíc si skvěle dokázali poradit s výškovou převahou domácích při standardních situacích. Jediné, co si můžeme vyčítat, je neschopnost potrestat chyby soupeře a využít vypracované šance. Ve druhém poločase se nám trochu roztáhlo hřiště, což bylo způsobeno jednak velice kvalitní hrou středních záložníků domácích, ale hlavně několika našimi ztrátami míče těsně před pokutovým územím soupeře. Domácí se díky tomu dostali do třech brejkových situací z nichž jednu dokázali využít. Možná jsme mohli hrát ve druhém poločase více v zataženějším bloku a směřovat utkání k remíze, ale chtěli jsme vyhrát, proto jsme se tlačili více dopředu. Zápas byl pro náš podzim charakteristický, odehráli jsme spoustu kvalitních utkání, bohužel velice často to na bodový zisk nestačilo,“ uvedl trenér staršího dorostu Aleš Majer.

FK Kolín: Radil I – Kutifel (85. Kulhánek), Pohnětal, Mužík, Vácha – Jirků, Zych (46. Radil II), Michálek –Volavka, Trojan (85. Novotný), Havránek (63. Karkoš). Poločas: 0:0.

Nový Bydžov – FK Kolín 4:3

Mladším dorostencům se stejně jako jejich starším kolegům poslední zápas sezony nepovedl a odešli poraženi. Je to jejich druhá prohra v řadě, celkově čtvrtá. I když museli dotahovat manko soupeře, sahali alespoň po bodu.

Brzy po úvodním hvizdu vedli domácí díky dvěma standardním situacím o dva góly. Pak snížil Mojžíš, ale domácí přidali třetí branku. Po přestávce byli hosté o dost aktivnější a zásluhou toho šest minut před koncem srovnali. Ovšem pak si nechali dát čtvrtý gól a bylo rozhodnuto.

„Když jsme dokázali díky dobrému výkonu ve druhém poločase vyrovnat, měli jsme to alespoň udržet. Po průběhu prvního poločasu by byl bod dobrý. Zlobit se můžeme ale hlavně na sebe, protože jsme udělali příliš mnoho chyb. Pochvalu zaslouží obránci Mojžíš a Budský, kteří sehráli výborné utkání,“ řekl kolínský kouč Vladimír Malinovský.

Branky Kolína: 18. a 74. Mojžíš, 66. Tyl. Poločas: 3:1. FK Kolín: Hanuš – Tříska (41. Plíšek), Baško, Mojžíš, Budský – Srb (41. Tyl), Lambert, Kubalík – Pačes, Linhart – Kopecký.