Ovčáry – Radim 3:1

Po remíze 2:2 z předchozího utkání v Radimi začaly sobotní zápas lépe domácí Ovčáry. Běžela teprve druhá minuta a Drahovzal už se po nůžkách Votavy řítil na Radimského brankáře Arnolda, udělal mu chytrou kličku, ale potom místo střely do opuštěné brány hledal zpětnou přihrávkou nabíhající spoluhráče. Tím celou akci zbrzdil a Radim už se ubránila.
Hosté hráli v úvodu střetnutí zakřiknutě, scházel jim pohyb a hlavně důraz v osobních soubojích. Domácí se naopak po jednoduchých kolmých akcích dostávali do tlaku.
Radim se k první vážnější akci osmělila až ve 12. minutě, kdy po hezké kombinační akci záložní řady zakončoval ze čtrnácti metrů Čábelka. Jeho střela ale našla jen připravenou náruč domácího gólmana.
Ovčáry udeřily paradoxně v době, kdy Radim vyrovnávala hru. Nejprve Polesný ve 26. minutě zastavil unikajícího Votavu faulem. Rozhodčí mu sice žlutou kartu odpustil, ale Malý z následného volného přímého kopu posadil míč přesně na hlavu vysokého domácího útočníka Vaňka a ten se nemýlil (1:0).
Hosté vykřesali jiskřičku naděje o deset minut později, kdy do vápna domácích prošel neohroženě Antuš a byl faulován Malým. K nařízené penaltě se postavil radimský brankář Arnold a střelou k pravé tyči vyrovnal na 1:1.
Ve 42. minutě byl v pokutovém území hostů faulován rychlonohý domácí útočník Drahovzal, ale rozhodčí zůstal ledově klidný. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.
Druhý poločas byl již herně vyrovnanější, hrál se pěkný fotbal nahoru dolů, ale hostům zcela evidentně scházela větší odvaha v útoku a hlavně v zakončení. Jedinou nebezpečnou střelu vyslal v 59. minutě z dobrých 20 metrů Hampl, pozorný Macháň byl ale na místě.
To Ovčáry šly na věc s jinou razancí. V 64. minutě se s míčem rozeběhl robustní záložník domácích Mikita, rozrazil jako pověstné ruské tanky obranný val soupeře, odmrštil svým tělem několik bránících hráčů, zatáhl balon do pokutového území a po kontaktu s radimským Havlikem sebou praštil o zem. Rozhodčí nezaváhal a odpískal penaltu. Pokutový kop s přehledem proměnil brankář Ovčár Macháň 2:1.
Další průběh utkání byl emotivně zbytečně vyhrocený, hlavní sudí Soběslav vyloučil velice přísně a necitlivě dva hráče Ovčár (Votavu a Drahovzala), čímž poklidný a slušně vedený zápas neúměrně zdramatizoval. Ani jedno vyloučení však nakonec výsledek neovlivnilo. Hosté sice hráli 15 minut přesilovku, ale své útočné bezradnosti se zbavit nedokázali.
Uhodilo naopak na druhé straně. V druhé minutě nastavení domácí obrana odkopla míč až k hostujícímu brankáři, který prohrál souboj se sprintujícím Vaňkem, upustil míč na zem, a domácí útočník pak už zakončoval do prázdné brány (3:1).
Po remíze 2:2 a výhře 3:1 tedy postupují do krajské soutěže Ovčáry.

Branky: 27. a 90.(+2) Vaněk, 69. Macháň z PK – 37. Arnold z PK. Rozhodčí: Soběslav – Baroch, Klimeš. ŽK: 2:2. ČK: 76. Votava, 80. Drahovzal (oba Ovčáry). Diváků: 120. Poločas: 1:1.
Ovčáry: Macháň – Rosůlek, Malý, Prosický, Plocek – Fořt (90.+3. Procházka), Mikita, Votava, Marek (90.+1. Krotký) – Drahovzal, Vaněk.
Radim: Arnold – Procházka, Polesný, Čábelka, Havlik – Hampl (85. Chábera), Slabina, Antuš, Dejl – Štěpán, Machata (62. Soukal).