Polepy přes zimu omladily

Kdekdo je odepisoval, jenomže oni všem škarohlídům zavřeli pusu. Fotbalisté Polep se vyhřívají ve skupině B na krásném šestém místě.

A toto postavení bude chtít nováček soutěže minimálně udržet. „Kádr máme na to, abychom hráli ve středu tabulky. Samozřejmě vím, že ta jarní část sezony je horší a problematičtější než ta podzimní, takže si udělám trochu alibi, když řeknu, že budeme hrát o záchranu,“ řekl trenér Polep Jaroslav Bejlek.

V týmu podle předpokladů došlo k menším rošádám. Mužstvo opustili Týma, Hůrka, Zelenka a Král, naopak přišli nejlepší střelec krajského přeboru Vančura, dále Růžička a s divizními zkušenostmi nabitý Vojtíšek. „Kvalitativně by to mělo být vyvážené. Spíš se nám kádr podařilo omladit,“ podotkl Bejlek. „Ještě se po zranění vrátil Lukáš Křelina. Až nabere pořádně kondici, měl by být platným členem našeho kádru.“

Jediné, co ho trápí, je úzký kádr. „Nemáme tolik hráčů, abychom je mohli adekvátně prostřídat,“ dodal.
Jestli se v Polepech přes zimu pracovalo kvalitně, ukážesobotní duel, v němž nováček přivítá Brozany.

Přišli: Vančura (Kutná Hora), Růžička (AFK Kolín), Vojtíšek (Malín).
Odešli: Týma, Hůrka, Zelenka, Král.

Cíl Velimi? Vylepšit osmé místo

S velkou obměnou kádru vstupuje do odvet Velim. Zatímco do mužstva přišli brankář Hrdina, dále pak Vítek a Kubík, druhým směrem už to bylo daleko početnější. Odešli Václavík, Kohoutek, Billý, Sabó, Mikluščák, Valenta, Budinský, Vojtíšek a do béčka byl přeřazen Tlučhoř.

Ale ani tyto rošády nezměnily nic na tom, že se hráči Velimi chtějí pohybovat na předních příčkách. „Náš cíl před sezonou byl vylepšit loňské osmé místo a to platí nadále, i když zatím vedeme“ řekl kouč Velimi Jakub Stach. „V každém zápase, především pak v těch domácích, chceme předvádět pohlednou hru, která by se líbila a přinášela body. Do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát. Jinak v zimě jsme splnili to, co jsme si naplánovali,“ dodal Stach.

Jeho tým se po odstoupení Pardubic vyhoupl do čela tabulky. Na čele má tříbodový náskok. Udrží ho po neděli, kdy hostí poslední Jičín?

Přišli: Hrdina (Hradec Králové), Vítek (Libiš), Kubík (Vyšehrad).
Odešli: Václavík, Kohoutek, Billý, Mikluščák, Sabó, Valenta, Budinský, Vojtíšek, Tlučhoř byl přeřazen do béčka.

Pilný favorizuje Letohrad

Pohled na tabulku divizní soutěže skupiny C značí jediné: čeká se boj až do posledního kola. A v něm by nechtěl chybět ani Kolín. „Postavení v tabulce sice říká to, že patříme do okruhu favoritů, ale pro mě je díky zázemí, podmínkám a kvalitě kádru největší favorit Letohrad. Vždyť i oni sami mají zájem jít nahoru,“ uvedl kouč FK Kolín Bohuslav Pilný. „Asi bychom se postupu nebránili, ale vrchol pro naše mužstvo by měl přijít příští rok. Když samozřejmě zůstane pohromadě,“ dodal.

Přes zimu nezůstal v kádru kámen na kameni. Mužstvo opustil Pohorský, Mach a dlouhodobě je zraněný brankář Kubrycht. Na jeho místo byl angažován Šváb ze Stolan. Dále se do týmu vrátil z Viktorky Žižkov Jan Štoček a z dorostu byl přeřazen Jirků.

Kolínské mužstvo má za sebou již tradiční přípravu v domácích podmínkách. „Zde nám nic nechybí. Je to osvědčené a není důvod to měnit,“ podotkl Pilný.

Jeho tým měl jarní sezonu začít v Pardubicích, ale vzhledem k tomu, že ty svoji účast kvůli finančním důvod odřekly, ostrý start čeká Kolín až 20. března na domácím hřišti proti nevyzpytatelnému Náchodu.

Přišli: J. Štoček (návrat ze Žižkova), Šváb (Stolany), z dorostu byl přeřazen Jirků.
Odešli: Pohorský, Mach, zraněn je gólman Kubrycht.