Zápas má několik otazníků. Jak se třeba Velim vypořádá s nadílkou od Dvora Králové (0:7).

„Věřím, že si kluci vzali porážku k srdci a posadí se na zadek. Že si prostě z toho vezmou to nejlepší,“ uvedl kouč Velimi Jakub Stach. „Určitě nám to srazilo sebevědomí, aspoň jsme se vrátili do reality. Kluci pochopili, že nebudeme každýho porážet,“ dodal.

„To, že mužstvo dostane tolik gólů, to se může stát, hlavně po tom průběhu, že dostali tři góly během deseti minut. To se s tím pak těžko něco dělá. My třeba dostali v Kunicích šest gólů. A jestli to pro nás bude výhoda? Těžko říct. Ale spíš bych řekl, že ne. Velim proti nám bude zodpovědnější a bude chtít napravit tu ostudu. Nám se z tohoto pohledu nemohlo nic horšího přihodit,“ uvedl trenér Kolína Bohuslav Pilný.

Kolín zajíždí na půdu soupeř bez svého elitního útočníka Jana Štočka, který odešel na hostování do Viktorky Žižkov. „Musíme si poradit ze svých zdrojů. Zvládli jsme i celkem odchod Ivo Svobody, i když tohle je už trochu moc. Ale na druhou stranu můžeme hrát jiným systémem. Každopádně nám jeho góly budou chybět,“ podotkl Pilný.

„Na Kolín jsem se byl několikrát podívat a řekl bych, že hra na Štočkovi nestojí, i když zápas sMěcholupy mu vyšel. Spíš spoléhají na standardní situace,“ podotkl Stach.

Zápas bude také konfrontací obrany Velimi, která na vlastním hřišti ještě neinkasovala a kolínského útoku. „My toho soupeře známe, i když nevíme, jestli neudělá před zápasem nějaké změny v hráčském kádru. Dvakrát nás to ale netrápí. My si doma vedeme podobně. Ten gól stejně někdy dostanou a je jenom na nás, aby jsme to byli my, kdo pokoří první jejich brankáře,“ konstatoval Pilný.

„Zápas je to pro mě specifický, vždyť jsem v Kolíně osm let působil. Ale nejen pro mě, ale třeba Tlučhoře, Antoše nebo Váchu. Kluky, kteří v Kolíně hrávali,“ řekl Stach.

Otazník visí tak nad startem obránce Zdeňky, který si v utkání sHorními Měcholupy zlomil nos. „Spíš počítáme, že budeme hrát bez něj,“ hlásí Pilný.

Ale ani Velim nebude kompletní. Určitě ji bude chybět vykartovaný Vajgl. „To je pro nás velká ztráta. Patří k našim klíčovým hráčům,“ hlesl Stach.

Sobotní duel začne na velimském hřišti v 17 hodin.